Her yıl yenilenen sağlık raporu?

suyar

Üye
Üye
selam
ben ilk olarak 2005 yılında özel sektörde engelli kadrosundan işe girdim. ilk olarak sigorta başlangıcım da 2002 yılıdır. sonrasında 2011 ekim ayında kamuda işe başladım. vergi indiriminden de faydalanıyorum. raporumun derecesi %40 ve bu zaman kadar çok kez heyete girdim aldığım raporların hepsinin geçerlilik süresi süreklidir. bu şartlara göre ne zaman emekli olabilirim. ve emekli olacağım zaman tekrar rapor almam gerekir mi? yada emekli olana kadar daha ne kadar rapor almaya devam edeceğiz. benim raporumda açıklama kısmında ağır işlerde çalışamaz diye zaten yazıyor. fakat iş yerim agır iş grubuna girdiği için bize her yıl ağır işlerde çalışabilir veya çalışamaz raporu aldırıyor. benim çalıştığım kısım ağır iş değil ama her seferinde sürekli ibaresi olan bir raporum olmasına rağmen neden bizi bu raporu almaya zorluyorlar anlamış değilim. yani ömrümüz hastanelerde rapor peşinde koşmakla mı geçecek gerçekten merak ediyorum.
beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim. teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kamuda işe başladım derken 657 e tabisiniz dimi. Sözleşmeli falan değil yani.

suyar

Üye
Üye
memur olarak değil,daimi işçi olarak işe başladım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kamuda daimi işci olarak çalışanların özlük, sosyal haklar, maaş ve tayin gibi haklarda kadrolu memura göre farklılıklar arz ettiğini biliyorum. Ama emekli sandığı mensubumular doğrusu tam emin değilim. Hangi kuruma bağlısınız. Emeklilik hesaplamanızı yaparken ona göre yanıt vereceğiz cunkü.

suyar

Üye
Üye
hangi kurum derken açıkçası bende tam olarak bilmiyorum ama çalıştığım yeri soruyor iseniz tcdd de çalışıyorum.

güz gülleri

Üye
Üye
657 ye tabi memurlar emekli sandığına bağlı..işçi statüsünde olanlar ssk lı..gerçi şu anda birleşti hep SGK oldu ama eski düzen devam ediyor.

suyar

Üye
Üye
doğrudur hocam. yanlış anlamayın sakın ama bunlar benim sorularımın cevapları değil diye düşünüyorum.

M

mavibalina2012

Guest
Engelliler ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılamaz. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanlar sağlık durumlarını periyodik aralıklarla yenilemek zorundadır. Hem, "özürlü sağlık raporu" hem de "ağır ve tehlikeli işlerde çalışır" raporları bir arada verilemez. Bu durumda alan kişi de, işveren de hatta veren kuruluşta yasal sorumluluk altında kalır ve bu durum haklı fesih sebebidir. Mevzuat, kamu işçisi içinde memurlar içinde geçerlidir. Bu durum kişi emekli olana kadar da devam eder.

Tekerlekli Sandalye