Hessen eyaleti engelli göçmene 25 bin euro'luk destek sağladı

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Hessen Eyaleti Adalet ve Uyum Bakanı Jörg Uwe Hahn, eyalet genelinde yaşayan engelli göçmenlerin desteklenmesi için 25 bin Euro'luk destek sağladı.

Eyalet genelinde 135 bin engelli göçmen kökenlinin yaşadığına dikkat çekilen açıklamada, "Engelliler için verilen desteklerden göçmen kökenliler yeterince yararlanamıyor. Dernek ve kuruluşlar engelli göçmen kökenlilerin toplum ile kaynaşması için, 'Engelsiz bir uyum' başlığı altında bunu değiştirmek istiyor. Bu amaçla Adalet ve Uyum Bakanı Jörg Uwe Hahn bu konu için 25 bin Euro'luk destek sağladı. Sağlanan destek ile engelli göçmen kökenlilerin ailelerine, bağlı bulundukları derneklere Hessen genelinde diğer yardım kuruluşları ile işbirlikleri teşvik edilecek" denildi.

Bakan Hahn, "Göçmen kökenli engelli vatandaşlar toplum tarafından hemen hemen hiç dikkate alınmıyor. Göçmen kökenli engellilere yardım konusunda da arzu edilen özen gösterilmiyor. Bunu değişirmek için bu ek desteği sağladık. Engellilere yapılan destekte göçmen kökenliler görmezlikten gelinemez. Göçmen kökenliler Alman engelliler yardım sisteminden şu anda istenilen ölçüde yararlanamıyor. Bunu değiştirmek istiyoruz" dedi.

Tekerlekli Sandalye