Heyet raporu

Hatice55

Üye
Üye
Herkese merhaba kızım onkoloji hastası 2007 senesinde medullablostom tanısı koyuldu ameliyat oldu totale yakını boşaltıldı kötü huylu grade 4.. 10 kür kemoterapi aldı 45 işgünü radyoterapi durumu çok ağırdı 2008 senesinde sadece hastalığı için yüzde 80 oranında sürekli ağır engelli rapor verildi sonrasında tek gözü yüzde 90 görme kaybı geri dönüşümü yok gözlük kullanamıyor diğer gözü yüzde 80 görüyor işitme kaybı yaşadı iki kulak işitme cihazı kullanıyor ışın esnasında tiroidler zarar gördü ilaç kullanıyor yürümede denge sorunu var son 2 yıldır nöbetleri başladı günde 2000mg keppra 1200 mg trileptal kullanıyor psikoloji si çok bozuk onun içinde ilaç vermişti doktor ama kullanmıyor sosyal hizmetler raporda sıkıntı çıkaracak gibi bu sene üniversite sınavına girmek istedi başvuru için engelli durumlarından faydalanması için göz kulak vb raporu yenileyip öyle başvurmamızı söylediler onkoloji remisyonda süreğen hastalık bakım maaşı alıyorum yeni rapor için başvurduğumuzda rapor düşermi ağır engelli ibaresi kalkar mı yardımcı olabilirmisiniz yarın başvuru yapacağım

İsen Buga

Üye
Üye
Düşer mi? Bilmiyoruz.
Muayene olup da sonuç beklemekten başka çare yok. ADLI tıp uzmanı tanıdık varsa onlar aşağı yukarı çözebilir

Hatice55

Üye
Üye
@isen Buga burası ciddi bir yer diye üye oldum dalga geçin diye değil benzer bir sorunu olan birileri vardır belki diye yazdım Adli tıp uzmanı tanıdığım olsa burda ne işim olurdu yorumlar o kadar seviyeli ki bilgiler güzel ama sizin gibi seviyesiz can sıkıcı birinin yorumuna denk gelmek talihsizlik oldu

İsen Buga

Üye
Üye
Söyle anlatalım; asla dalga geçmiyorum: kaldı kı hangi sözümde dalga geçer gibi ifade var.

Konuyu dağıtayım: şunu demek istedim: Doktor olsam tamam cevaplarım ama sizinki farklı durum: net cevap veremedim: olası cevap da veremedim.
cidden bilmiyorum:
ama cevap istiyorsunuz;
ağır engelli ibresi konusunda yardımcı olurum: kendi kendine ihtiyaçlarını yapamıyorsa o zaman o ibre kaldırılmaz. Örneğin basit bir deyişle başkası olmadan tırnak kesemiyorsa ağır engelli ibresi kaldırılmaz.
Başka ne diyeyim: seviyesiz yorumum varsa özür dilerim ama nerede yazdım bilemedim.

Tekerlekli Sandalye