Heyet yuzdesi

Premier

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar herkes gibi benimde sorularim var.12.8.2017 tarihinde Ankara kecioren egitim arastirma hastanesine engel orani icin kisisel basvurumu yaptim.myotonia konjenita kas hastaligi.Alerjiden kaynakli astim.Bel fitiği.Hipertansiyon bolum doktorlarina muayene olup heyet gununu beklemeye basladim sadece hipertansiyona %10 yazmis diger bolumler yazmamis yuzde.Basvuruda ilgili bolumde vergi indirimi ve maluliyet bolumu isaretledim asil amacim vergi indiriminden faydalanmak sizce verilecek yuzde kac olur ilgilenen bilgisi olan arkadaslardan yorum bekliyorum...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu hastalıkların toplamında yüzde 40 ın üstünde bir raporu rahatlıkla alacağınızı düşünüyorum.

Premier

Üye
Üye
Rapor

Bu hastalıkların toplamında yüzde 40 ın üstünde bir raporu rahatlıkla alacağınızı düşünüyorum.

Şahsen forumlardan araştirdiğım kadarıyla myotoniye 40.Hipertansiyona 10.Bel fıtığına 8-12 arasi veeildiğini.Astimada 20 verildiğini ama hocalarin insiyatifi ne olur sonuç ne gelir net birşey bilemiyoruz.Tşkler.

şerefli soner

Üye
Üye
Doktor muayenesinde ne oran yazılıyorsa heyetten o sonuç çıkıyor.doktorun oran vermedigi hastalıga heyet oran vermiyor kolay kolay.yani verilen %10 heyetdende büyük ihtimalle öyle çıkar

Premier

Üye
Üye
Rapor

Şahsen forumlardan araştirdiğım kadarıyla myotoniye 40.Hipertansiyona 10.Bel fıtığına 8-12 arasi veeildiğini.Astimada 20 verildiğini ama hocalarin insiyatifi ne olur sonuç ne gelir net birşey bilemiyoruz.Tşkler.

Nasil yani diğer doktorlar yüzde yazmadı tek doktorun yazdiğı yuzdemi gelir diyosunuz.Belkide yazmişlardir yazilari okunmuyor birde telaşla başka birine okutmadik orada yazilanlari hastaneye gidip istesek o kağidi bakmak için veemezler mi?Kafam karışti şimdi.Nörolojici eeg sonucuna göre myotonik bulgular mevcuttur.Yürüyüş bozukluğu var yazmişti dahiliyeciye okutmuştum yuźde yaziyormu demeyi bakmayi akıl edemedik işte.kesinlikle yüzde yazmalarımi gerekiyor heyet yazilanlara göre değerlendirme yapmiyormu öyle diye biliyorum.tsk.

şerefli soner

Üye
Üye
Aynı sorunu bende yaşadım.romatoloji doktoru teşhisi yazdı oran vermedi.heyet verecek dedi.daha sonra dahiliye dokdoruna gittim.durumu anlatdım.hayır heyet oran vermez oranıı dokdor verir heyet de onaylar dedi. Aynen heyetden oran çıkmadı.sonuca itiraz hakkınız varrr.

Hakan.60

Üye
Üye
Benim son aldığım rapordada doktor sadece rahatsızlığı yazmıştı yüzde felan yazmamıştı.heyetten sonra yüzdesini yazmis ve onaylamislardi.
Böyle uygulama yapanlarda var demekki.

Premier

Üye
Üye
Ben o telaşla hiçbirşeye bakmadım hemen teslim edeyim iş bitsin diye yüzde yazdilarmi yazmadilarmi hiç bilgi sahibi değilim o yüzdende içimde bir kuşku var ister istemez ne olacak diye.nörolojici yapilan tetkiklerde myotonik bulgular mevcuttur.Yürume bozukluğu var diye yazmis ama yuzde yazdimi onu bilemedim.astim bel fitigi tansiyon

emre1984

Üye
Üye
Arkadaslar bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi 29 1 yil sureli raporum var ortopatik rapor ortopatik oldugu icin sureli ise alinmiyor diyorlar suresiz olmasi lazimmis

SM-G935F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%29 oranında raporunuz varsa zaten engellilere tanınan hiç bir haktan (ÖTV indirimli araç hariç) yararlanmazsınız ki?

ebediduam

Üye
Üye
Arkadaşlar, ben bu gün Bakırköyden engelli raporumu aldım. romotoloji ve tansiyondan yüzde 76 1yıl süreli vermişler. Bununla hangi haklardan yararlanabilirim. Alerjik astımdan puan vermemişler.

Tekerlekli Sandalye