Heyete girmeden rapor sonucumun geleceği söylendi

Redline_1975

Üye
Üye
Selamını aleyküm öncelikle
Üstadlar bir sorum olacak kasım 21 de kurul engelli heyetine girdim yanlız kısa öz anlatmak gereğini de duydum neyse
Heyet sırası için beklerken ismim okundu ( dr. Ve tabibler ) kişileri çağıran arkadas.. beni içeriye almadan sonucunuz belli oldu 1 ay içersinde evinize posta zarf gelecek denildi sizce neden içeri alınmadım
Hastalığım denge bozukluluğu ve ağır ve tehlikeli işler yasaklandı ve halen dr. Kontrolündeyim iç kulak ile beyincik arasındaki damar tıkanıkmış inşAllah uzun yazmadım görüşleriniz benim için çok önemli .....
saygılarımla ..Kamil..

SM-N910C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hakan.60

Üye
Üye
Hastalığınız zaten tahlillerle röntgen vb ile ispatlanmış.içeri girseniz size ne diyceklerki sanki.konu ile alakalı doktor görüşünü bildirir ve heyette onaylar.sizlik bişey yok içeride.kesin ve ispatlı bir hastalığınız varmış.Olay bu.
Geçmiş olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben şimdiye kadar aldığım tüm raporlarda heyete girdim. Heyet işi aslında biraz prosedör içeri girmenizle çıkmanız bir oluyor. Hakanında söylediği gibi zaten bulgular raporda var onlara bakarak sonucu belirliyorlar. Heyete girip girmemeniz o kadarda önemli değil yani.

Redline_1975

Üye
Üye
Çok teşekkürler üstadlar ..
Peki sizce hastalığım özürlülük oranı kaçtır .. bu arada şeker olabileceğini şüphelendiler onuda ekletsemmi p.tesi kan sonucum çıkıyor .. ilgi ve Alakanıza sonsuz teşekkürler iyi günler .. gecmiş kandiliniz mübarek olsun..
Saygılarımla : Kamil

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bahsettiğiniz hastalıkların sakatlık oranı cetvelinde direk karşılığı yok. Bu yüzden dr hastalıkların sizde bıraktığı etkiye bakarak oran verir. Bu yüzden bizim oran tahmini yapmamız imkansız.

Hakan.60

Üye
Üye
Halil abi senin bu cevap verme şeklin beni öldürüyor.
Net,son derece titiz kelimelerle yazılmış ,anlaşılabilir ve kitabın tam ortasından.
Allah senden razı olsun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakanım senin ölün değil dirin bize lazım. Sen hep yaşa çok yaşa.. :)

Redline_1975

Üye
Üye
#Halil YILMAZ hocam teşekkürler inşallah yüksek oran çıkar da tekrar geri iş hayatına girebileyim yaklaşık 2.5 ay oldu işsizliğim nasip kısmet olursa 12.21.2017 de belli olacak sonuç
Hakkımızda hayırlısı
Bu arada gelen haberi sizleride bilgilendirim iyi günler kolay gelsin ...
Saygılarımla : KÂMİL

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi sonuç almanız dileğiyle Kamil bey...

Redline_1975

Üye
Üye
S.a halil hocam heyet rapor sonucum geldi şaka gibi rakam çıktı %7 daha öncesi ağır ve tehlikeli işler yasaklanmıştı şimdi ise sadece işitme kaybım var diye yazılmış ne vertigo nede kronik otatis media yazıyor iştende sağlık nedeni ile çıkartılmıştım işkur ve sgk dada aynı bilgiler var yeni raporum
1.Çalışma engeli yoktur
2.engelilik oranı %7
3.ağır engelilik %0
4.süresi : kalıcı
5.yardımsız haricinde şu işlerde çalışamaz ( bisiklete binme kirişli işler kalas ve iskele üzerinde v.s ) şimdi bu durumda ne yapmam lazım kimse beni işe kabul etmiyor ve işkur %40 dan aşağı iş alımını kabul etmiyor.. yardımcı olurmusunuz
Saygılarımla . Kamil

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hakan.60

Üye
Üye
En can sıkıcı durum bu.
Sağlam değilsin diyorlar iş te sorun çıkarıyorlar, %40 olmadı diye engelli sınıfınada koymuyorlar.
Ne engellisin nede sağlıklı
Kısacası Arafta kalmak bu olsa gerek...

Redline_1975

Üye
Üye
Sanırım kötü durumdayım ne işkur işe aldırabiliyor nede engelli kısmına girebiliyorum .. mrcburen raporumu gizliyeceğim yoksa işsiz kalacağım . Birtek eşimin maaşı ile devran dönmez ev durumu ;(( halil hocam sizden olumlu cevap varmıdır

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hakan.60

Üye
Üye
Raporda yüzdeniz çok düşük.eğer baska rahatsizliniz var ve raporda görünmüyor ise elinizdeki rapora itiraz edip o rahatsızlıklarada yüzde almaya çalışın.
Ayrıca elinizdeki raporu saklamak vb önemli değil.zaten rapor %40altinda olduğu için size normal işlerde engel teşkil etmez.bu raporun size engel teşkil edeceği işler sadece ağır ve tehlikeli işlerde çalışmak tır.
Çünkü bu tarz işlere başvurduğunuz zaman sizden rapor isteyecekler.Ve bu rahatsızlığınız sebebi ile Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir ibareli rapor vermezler.
Bence, Sizin yapacağınız sağlığınıza uygun bir işte çalışmaktır.
Umarım herşey gönlünüzce olur.

Redline_1975

Üye
Üye
#Halil YILMAZ hocam teşekkürler inşallah yüksek oran çıkar da tekrar geri iş hayatına girebileyim yaklaşık 2.5 ay oldu işsizliğim nasip kısmet olursa 12.21.2017 de belli olacak sonuç
Hakkımızda hayırlısı
Bu arada gelen haberi sizleride bilgilendirim iyi günler kolay gelsin ...
Saygılarımla : KÂMİL

selamlar hocam raporum çıktı %48 1 yıllık yanlız hastalıklarım süreğen diye yazıyor

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye