Hibe araç ile evde bakım maaşı kesilirmi?

kabasakal

Üye
Üye
% 90 engelli 4 yaşında bir kızım var çalıştığım işyerinin sahibi hayır vesilesi ile 65.000 tl(ötv siz hali) ederi olan bir aracı alıp kızıma hediye etmek istiyor mevcutta benim 20.000 tl ederli bir aracım var ve onu satmak istiyorum kalan 45.000 i işyeri sahibi hibe edecek ayrıca biz evde bakım maaşı için başvuruda bulunduk bu durum acaba evde bakım maaşının kesilmesine engelmidir. veya maaşın kesilmemesi için aracın hibde edildiğine dair bir yazı vs bişey noterden felamı almak gerekiyor tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum teşekkürler..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu işlemi gerçekleştirmeden önce patronunuzla birlikte kuruma gidin durumu shçek'e anlatın ve izlemeniz gereken yolu ve sakıncalarını sorun onların gösterecegi yola göre davranın, noterden hibe etmek hibe evrakını sunmak kolay ama kurum buna ne derece sıcak bakar bilemiyorum neticede 10 bin liralık birşey degil 65 bin büyüm miktar kurumla görüşmenizi öneriyorum.

kabasakal

Üye
Üye
aslına bakarsanız 45 bin lik kısmını o verecek 20.000 zaten benim eski aracım kafam karmakarışık mantıken sıkıntı olmaması gerekirken devlet işidir her an herşey olabilir diyorum ne yapacağımı şaşırdım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Size önerim aracı falan almadan önce gidip durumu izah etmeniz ona göre davranmanız yönündedir.

kabasakal

Üye
Üye
iliginize teşekkürler sosyal hizmetler ile tekrar görüşmem gerekecek anlaşılan kafama takılan konu eve kontrole gelen memurların tavrı ne olur keyfekeder davranıyolarlar zaten

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani onu bilemem tamamiyle insiyatif uzmanların hepsi aynı degilki..

beyazkelebek

Üye
Üye
arkadaş eğri otur doğru konuş sen bişiler sormak istiyorsun ama sanki millet kızmasın diye hibe işini araya sokarak sormuşsun. kimse böyle bir hibe yapmaz. senin hali hazırda yirmi binlik aracın varken adam sana 65 binlik hibe yapacak. peh:) madem öle senin aracıda sattırmasında hibesi tam olsun. yani bu şekilde sorarak güya kimseyi uyandırmak istemiyorsun. ben sosyal hizmetler uzmanı olsam seni direk outa gönderirdim.

Tekerlekli Sandalye