Hibe edilen araba yüzünden evde bakım aylıgı kesilir mi?

nedenben

Üye
Üye
merhabalar. benim %96 agır özürlü ve bakıma muhtactr raporum var ve annem benden bakım aylıgı alıyor.
bir iş adamı bana araba alıp verecek bizim kendimizn arac alma gücümüz yok şimdi ben aracı olanların bakım aylıgı kesiliyormuş diye okuyorum duyuyorum arabayı iş adamından kabul edersem benim de bakım aylıgım kesilir mi acaba bilenler lütfen cevap yazarsa sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hibe edildiğine dair noterden yada başka bir yerden resmi evrakınız varsa durumu ve o evrakı shçek'e bildirmeniz halinde sorun etmezler ama blege evrak yoksa tabi bir iş adamı hediye etti yada hibe etti derseniz kurum ne der bilmiyorum, son olarak araç alımında maaşın kesilmesi yada kesilmemesi kararını shçek uzmanları veriyor yani bu konuda ynetmelik yada bir mevzuat yok kurum uzmanları gelir kriterleri net olmasına ragmen insiyatif kullanıp maaşı kesebiliyor ama bazı shç'ler bakıyor 413 lirayı geçmiyorsa kişi başına düşen gelir sorun yok diyor.

nedenben

Üye
Üye
cevabın icn teşekkür ederim. aracı ötvde muaf olarak benim adıma bayiiden alacaz ve parayı bayiye müteahit verecek bu durum da bayiden nasıl bir evrak almamız gerekir maaşın kesilmemesi icin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuda tam emin degilim ama bir noterle görüşseniz nasıl bir işlem yapmanız gerektğini onlar daha net olarak söyleyeceklerdir, şuanda durumu shçek'e anlatarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorsanız onlarda yardımcı olacaklardır, son olarak gelişme ve aldığınız cevapları burdan bizimle paylaşın lütfen.

Tekerlekli Sandalye