Hidrosefali hastalığında rapor oranı?

AYSUCAN

Üye
Üye
merhaba,

Beyin mr sonucumda hidrosefali çıktı. (Beynim su toplamış) sağlık kurulunda bunun en düşük oranını biliyormusunuz? Ekim Kasım gibi tekrar heyete girmeyi planlıyorum. Engelli puan cetvelinde tam bulamadım... Saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetvelinde "hidrosefali" için ran belirtilmiyor. Muhtemelen hastalığın vucutta bıraktığı etkiye bakılarak oran verilecektir. İlla bi oran verirler ama bu verilen oran ne olur buna ancak dr lar karar verebilir.

husambulut

Üye
Üye
Benim kızımda da hidrosefali var. Ama yukarda Halil Beyinde yazdığı gibi Hidrosefalinin vücutta bıraktığı etkiye bakılıyor.
Bizim rapor oranı 86.

AYSUCAN

Üye
Üye
Merhaba,
Baş büyümesi yok bende. Baş ağrısı, yürüme bozukluğu, sık düşme , unutkanlık hat safhada. Yanıtlarınız için teşekkürler. Eylül sonunda tekrar mr.a giricem. Herşeyin hayırlısı. Ailem sağlık kuruluna girme diyor. Çünkü ilk girdiğimde(05/2012) hayal kırıklığına uğradım. %40 alamadım. %35 te kaldım. Benimle aynı hastalığı olan arkadaşım 2010 da %40 üstü aldı. Meğerse 12/2011 de oranlar düşürülmüş. Ailem tekrar hayal kırıklığı , koşturmaca vs. yaşamamı istemiyor. Ama ben şansımı bir daha denemek istiyorum. Nasipten öteye gidilmez sonuçta. Üzüleceğimi sanmıyorum 2. girişimde. Çünkü tecrubelendim artık. Kısmetimde ne varsa onu yaşayacağım. Hakkımda hayırlısı olsun.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili Aysucan,

Çok çok geçmiş olsun , acil şifalar dilerim. Keşke sağlıklı olsan da sağlığın yerinde olduğu için rapor vermemiş olsalar inan çok daha iyi ama gerçekte var olan rahatsızlıkların için rapor almaktan ve bunun için koşturmaktan vazgeçme derim ben. Sonuçta hastalığı yaşayan sensin ve bu rahatsızlığından dolayı bir çok hakkı elde etmek var iken ne hayal kırıklığı yaşayabilme ihtimali ne koşturmacaların seni pes ettirmesine izin verme bitanem.

Seni senden iyi kimse bilemez, karar senin. Dilerim hakettiğince olur herşey, gönlünce olur...

AYSUCAN

Üye
Üye
Destek dolu sözlerin için çok teşekkürler gazoz ağacı. Allah kısmet ederse heyete girip tekrar deneyeceğim şansımı :) Sevgiler.

Tekerlekli Sandalye