Hiper tansiyon teşhisi..

ikrt1987

Üye
Üye
Halil bey merhaba %50 surekli rapor sahibi bir bireyim fakat hastaligim arttigi icin tekrar heyete girecegim yarin raporum %40 ruhsal duygusal %10 ortapeti fakat suan birde dahiliyeye girdim tesadufen ama hiper tansiyon teşhisi konuldu yani doktor hiper tansiyon yaz dedi sekretere bunun bana yansimasi size gore % kac lik bir oran olur bilgisi olan arkadaslarda paylasima katilirsa memnun olurum herkeze saglikli gunler..

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=19358]ikrt1987[/MENTION]
Verilecek oran ne olur buna kimse net birşey söyleyemez ancak herhangi bir hastalığın size verdiği etki/zarar tedavi edilebilirliği düzelip/düzelemeyeceği hepsi dikkate alınarak bir oran verilecek birden fazla hastalıktan dolayı rapor alınırken balthazard formülü ile hesaplanıp rapor oranınız verilecektir.

ikrt1987

Üye
Üye
Verilecek oran ne olur buna kimse net birşey söyleyemez ancak herhangi bir hastalığın size verdiği etki/zarar tedavi edilebilirliği düzelip/düzelemeyeceği hepsi dikkate alınarak bir oran verilecek birden fazla hastalıktan dolayı rapor alınırken balthazard formülü ile hesaplanıp rapor oranınız verilecektir.
Bekleyip gorecegiz ben yinede neticelenince paylasirim tesekurler..

karincayi bile incitme su hayatta..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Teşekkür ederim sonuçları bizlerle paylaşmanız bir başka kişi için yol gösterici olabilir. Bu sadece sizin konunuzla alakalı değil sitemizde herhangi bir konuda soru sorup yanıtını aldıktan sonra o işin nasıl gittiğine dair paylaşımda bulunmamalarına kendi adıma çok sinirleniyorum. Örneğin rapor itirazı hakkında soru soruluyor bizde bilgimiz doğrultusunda yanıtlamaya çalışıyoruz kişiler başladıkları bu itiraz sürecindeki detayları paylaşsalar bir başka kişi faydalanacak belki bilmediğimiz birşey var öğreneceğiz. Sadece sorup yanıt alıp gitmek bana pek doğru gelmiyor ama diyecek birşey yok. Umarım herkesin işi rast gitsin.

ikrt1987

Üye
Üye
Teşekkür ederim sonuçları bizlerle paylaşmanız bir başka kişi için yol gösterici olabilir. Bu sadece sizin konunuzla alakalı değil sitemizde herhangi bir konuda soru sorup yanıtını aldıktan sonra o işin nasıl gittiğine dair paylaşımda bulunmamalarına kendi adıma çok sinirleniyorum. Örneğin rapor itirazı hakkında soru soruluyor bizde bilgimiz doğrultusunda yanıtlamaya çalışıyoruz kişiler başladıkları bu itiraz sürecindeki detayları paylaşsalar bir başka kişi faydalanacak belki bilmediğimiz birşey var öğreneceğiz. Sadece sorup yanıt alıp gitmek bana pek doğru gelmiyor ama diyecek birşey yok. Umarım herkesin işi rast gitsin.
Elbette oyle olmali amac tek tarafli faydalanmayi dusunmemek :)

karincayi bile incitme su hayatta..

demailat

Üye
Üye

Slm arkadaşlar bende boyun fıtığı ameliyatı oldum %27engelli raporu verdiler sürekli yazıyor şimdide uyku apnesi sendromu var 2ci yatışı yapcam martini birinde cihaz tespiti yapılacak cihaz kullanmam gerekiyormuş ayrıca da hiper tansiyon hastasıyım engelli raporu alabilir miyim düşüncelerinizi yazarmısınız

demailat

Üye
Üye
[MENTION=20361]demailat[/MENTION]

Sorunuza konuyu açtığınız diğer başlıkta zaten cevap verilmiştir. Lütfen aşağıdaki ekte verilen yanıtlara bakınız.

https://engelliler.gen.tr/f12/sureli-rapor-surekliye-cevrilirmi-32450/
Slm bir konu daha var benim hastalıklarım şöyle boyun fıtığı%27 engelli artı ağır iş yapamaz 12 yıllık evliyim bebeğimiz olmuyor yüksek tansiyon uyku apnesi cpap cihazı için bir gece daha yatcam hastanede
Bilgilendirir deniz sevinirim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz anlayamadım konu açtığınız diğer başlıktada https://engelliler.gen.tr/f12/sureli-rapor-surekliye-cevrilirmi-32450/ belirtildiği gibi boyun fıtığından almış olduğunuz %27 lik oran uyku apnesi ve hipertansiyonla büyük ihtimalle %40 civarı bir rapor alabileceğiniz belirtilmiştir. Çocuğunuz olmaması konusunda birşet diyemeyeceğim ancak Rabbimden bütün isteyenleri anne baba yapmasını dilerim.

28tali

Üye
Üye
Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz anlayamadım konu açtığınız diğer başlıktada https://engelliler.gen.tr/f12/sureli-rapor-surekliye-cevrilirmi-32450/ belirtildiği gibi boyun fıtığından almış olduğunuz %27 lik oran uyku apnesi ve hipertansiyonla büyük ihtimalle %40 civarı bir rapor alabileceğiniz belirtilmiştir. Çocuğunuz olmaması konusunda birşet diyemeyeceğim ancak Rabbimden bütün isteyenleri anne baba yapmasını dilerim.
Çocuğumuz olmadığı için %10 verdi merak ettiğim hakem hastanesi rapor oranını düşürürmü

RNE-L01 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22347]28tali[/MENTION]
Hakem hastanesi oranı düşürürmü bilemem ama işleyiş şu şekilde olur. Rapor için başvurulup bir oran verildiğinde bu oranın düşük olduğu gerekçesi ile itirazda bulunması halinde başka bir sağlık kuruluşunda tekrar değerlendirilir. Oradan alınan sonuç bir öncekinden farklı ise hakem hastaneye sevk yapılır. Hakem hastanesi yeni bir değerlendirme ile karara varır bu karar kesindir ve ancak yargı yoluyla değiştirilebilir.

akamzeli1985

Üye
Üye
2022 maaşım kesildi kaç aydır alamıyorum sigortalı iş tecrübesi geçici çalıştım çıktım 30temmuzda sosyal yardımlaşma dayanışma başka bir yardım alabilirsiniz çok zor durumdayim

GM 8 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22055]akamzeli1985[/MENTION]

Sigortalı çalıştığınız için maaşınız kesildiyse artık çalışmıyor ve gelir kriteride uyuyorsa yeniden 2022 maaşı için başvurabilirsiniz. Yada belediye veya sosyal yardımlaşma vakıflarından yardım alınabilir. Bir takım yardım programları var şartlar uyması halinde uygun bulunursanız gıda,giyim ,nakdi,yakacak yardımları yapılmaktadır.

Tekerlekli Sandalye