Hipogonadizm hastalığında rapor oranı % kaç olur?

taskin1453

Üye
Üye
İyi gunler arkadaslar sizden yardim istiyorum bana 2007 yilinda hipogonadizm tanisi kondu ve ilac tedavisi uygulandi 2012 de askere gittim ve gatadaki surecten sonra testikuler fonksiyon tanisiyla curuk verdiler.size sorum su suanda ben ozurlu raporu alabilirmiyim alirsam yuzde kac alirim arkadaslar gercekten bu hastalik dan dolayi kendimi surekli halsiz hissediyorum ilaclarimi kullanmama ragmen.aramizda bu hastaliga yakalanan ve rapor alan varsa bana ulassin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
hipogonadizm hastalığına dair sakatlık oranı cetvelinde bir oran belirtilmiyor. Hatalığın vucutta bıraktığı etkiye bakılarak oran veriliyordur. Dolayısıyla hangi oranda rapor verileceğini öğrenmek için başvuru yapıp sonucu öğrenmek lazım. Kişisel fikrim %40 ın çok çok altında bir sonuç alırsınız. Siz yinede benim sözlerini kulak ardı edip başvurun.

taskin1453

Üye
Üye
Cevabin icin saoalsin bide sol kolum dirsekten kirildi kucukken ameliyat felan oldum ve kolum sakat kaldi hem hipoganafozm hemde kol icin basvuru yapma imkanim varmi bidehipoganadiden dolayi vucutum ve kollarim her zaman halsiz olmustur beden isi yapamiyorum vucudum yoruluyor aksiyona gelemioyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam taskin1453,

Engelli sağlık raporunu almak istiyorsan ufak tefekte olsa tüm rahatsızlıkların başta olmak üzere, sana ilgili hastane tarafından verilen belgeyle tüm bölümlere muayene olarak ufak ufak da olsa tüm hastalık ve şikayetlerinin birleşmesiyle işgücü kaybının belki engelli raporu alabilecek düzeyde ( en az % 40 ) olmasını sağlayabilirsin. Bu konuda en yetkili ve doğru kararı verecek olan Engelli sağlık kurulu raporu vermekle yükümlü hastaneler olacaktır.

Sağlıcakla kal,

Deatacita

Üye
Üye
0 - 20 arasi bu hayati fonksiyon olarak görülmüyor.

Tekerlekli Sandalye