Hizmet birleştirmesi yapan engelli memurun emeklililk şartları?

lıverpool

SMS Activated
1974 doğumluyum. 1994 ssk girişim ve 2912 gün ssk prim ödemişliğim mevcut. 2010 yılında memur oldum. hizmet birleştirmesi yaptırıyorum , hizmet birleştirmesi yaptırınca memuriyet başlangıç tarihim geri mi çekilecek ? kaç yılda ve kaç gün prim ödeme şartıyla emekli olabilirim ? ( 01 ekim 2008 den sonra başlamış gibi mi şartlara tabi olacağım , yoksa başlangıcım geri mi çekilecek ? ) ayrıca hiz. birleştirmesinden sonra izin hakkım 30 gün olurmu , derece ve kademem değişirmi ? şimdiden teşekkürler.

Sakatlık oranınız yüzde kaç? Ayrıca yasal tabiriyle memuriyete "sakat" kadrosundamı başladınız?

sakatlık oranım % 40 ve memuriyete sakat kadrosunda başladım. zaten ilk sigortalı olduğum 1994 den beri raporum vardı ve çalıştığım sürelerde hep engelli kadrosunda görev yaptım.

Anladım. Sizin durumunuz değerlendirmeye alınırken 1 ekim 2008 sonrası göreve başlayan engelli memur kapsamında değerlendirilecek. Buna göre Sakatlık oranı % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 günle emekli olurlar. Şu durumda siz emekli olmak için gerekli şartları doldurmuşsunuz.

bu konuda şunu söylemek istiyorum hizmet birleştirme yapılırken özelde çalıştığınız sürenin tamamı değil 4/3 alınıyor. ben 9 yıl özelde çalıştıktan sonra devlete geçtim. ve emekliliğe has derece kademeden 6 yıl düştü. her kurum aynı değil sanırım milli eğitimde çalıştım önce orda düşürdüklerinde maaşa has derece kademede değişiklik olmadı. sağlık bakanlığına geçince maaşta da değişiklik yapıldı.

ben de MEB de görev yapıyorum. ancak cevabınızı net anlayamadım... 2008 den sonra başlamış sayılıp 18 yıl süre mecburiyetim varsa , nasıl şartları tamamlamış oluyorum ? emekliliğe dair sigorta başlangıcım hangi yıl olarak geçerli ?? 1994 mü yoksa farklı bir hesaplama mı yapılır ( 4/3 hesaplandıktan sonra ) ?? ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum halil bey...

sigorta girişiniz 1994 değilmi? 1994-2014 20 yıllık sigortalısınız. Ben hizmet birleştirmesi yapılırken 4/3'ünün alındığını ilkkez duyuyorum.

şu an emekli sandığına bağlı olmam farketmiyor yani..ilk sigorta başlangıcım 1994 olduğundan 18 yıl şartım 2012 de dolmuş sayılıyor.. doğrumu halil bey...hizmet birleştirme konusunda da geçmiş prim sayısının tamamı eklenmiyor deniliyor ama net olarak hizmet birleştirme dilekçemin cevabı gelince belli olur artık..son olarak ta 18 yılı tamamlamışsın diyorsunuz...gün olarak ta 4680 günü tamamladığım tarihte emeklilik şartlarımı tamamlamış olacağım...doğru mu bu durum halil bey...tekrar saygılar..

liverpool, şu durumda emeklilik şartlarını yerine getirdiğiniz görülüyor. Ama dediğim gibi ben bu 4/3 lük hesaplamayı ilkkez duyuyorum. Dilekceye gelen resmi cevabı bizimle paylaşırsan bizde konu hakkında bilgi sahibi olmuş oluruz.

tabii ki halil bey...hizmet birleştirme cevabım gelince sizlerle de paylaşırım.. çok teşekkürler.. ancak 4/3 lük hesaplama var diye biliyorum..ssk da geçen sürenin 4/3 ü alınıp memuriyet başlangıç tarihini geri bir tarihe taşıyor ve hizmet başlangıcımız da ( emeklilik için ) bu tarih olarak baz alınacak diye duyuyorum...uzunca bir süredir araştırmama rağmen kesin bir sonuca ulaşamadım.. inşallah sizin dediğiniz gibi şartları doldurmuşumdur...

Geri