Hobileriniz Nedir?

Fulya

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba

ben düşündüm ki eğer sitede hobilerimizi yazarsak biribirimizi biraz daha anlayabilir ve en azından neler yapmaktan mutlu olduğumuzu birbirimizle paylaşabiliriz. belki birbirimize destek de olabiliriz.

ilk ben yazayım klasiklerden başlıyorum tabiki

*Film izlemeyi çok severim. genelde fantastik, macera , romantik komedi , vs vs
*Fotograf bakmayı çok severim. ilginç fotograflar her zaman dikkatimi çekiyor nedense
* bir kaç yıl önce photoshopla uğraşmayı çok severdim. hala da seviyorum. sadece tekrar lazım. kullanmayınca unutuluyor
*Flash CS uygulaması yapmasını severdim. yine ayni şekilde bu sene tekrarlamam lazım çünkü buna da ara vermiştim unuttum gibi gibi
*Kitap okumayı severim. Genelde roman ve biografi polisiye hayatlardan kesitler vs vs
*tatlı yapmayı çok severim. yine aynı şekide yemesini de öyle : )
*büyük poster tutkum vardı ama odamda da olsa yapamyorum malum aile şartları
*köpekleri severim , bir gün kendi evim olursa alabilrim : )
*yemek yapmayı severim. sevdiğim için yemek yaparım zorla yemek yapmam mesela
*bilgisayarda vakit geçirmeyi severim

şimdilik benden bu kadar. aklıma geldikçe yazarım ...

sizlerden de bekliyorum ona göre : ) aklınızda ne geçiyorsa yazabilirsiniz ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Maşallah Fulya neredeyse yapmadığın iş kalmamış. :)
photoshopla bende bir ara ilgilenmiştim ama bir türlü çözemedim meredi. Kitap okumayı bende çok severim. Bi 10-15 yıl neredeyse hergün 3-4 saati düşmemek kaydıyla kitap okudum. Ama ne yazıkki son 6-7 yıldır bilgisayar kullanmaktan kitap okumaya pek vakit bulamıyorum. Bir süre deneme tarzınde öyküler şiirler yazdım. Malasef bilgisayara fazla zaman ayırmam onlarada ara vermeme neden oldu. Yazdıklarımı okuyanlar bilgisayar daha doğrusu internetin yaşamımdan çok şey aldığını sanmasın. Elbette aldıkları oldu. Ama bana kattıkları saymakla bitmez. Son 6-7 yıllık süre zarfında, çok sayıda web sitesi kurma geliştirme deneyimler oldu. Son olarak 3 yıl önce kurduğumuz Engelliler.gen.tr sitesi ve bu sitesin her biri bir diğerinden değerli binlerce üyesi sayesinde bugünlere geldik. Bu site sayesinde gerçek yaşamda olması mümkün olmayan yüzlerce sağlam dostum oldu.

Ve yine vakit buldukca film izlemeyi, müzik dinlemeyi ve yaz aylarında mercedes diye tabir ettiğim akülü sandalyemle dağ bayır gezmeyi severim. :) Benden bu kadar. :)

yasminn

Üye
Üye
ben yazmayı severim, sanırım en büyük hobim yazarak deşarj olmak ama o kadar kısıtlı zamanım varki hep erteliyorum yazmak istediklerimi.

ben evrenin en zengin kadınıyım; minik bir kedim ve minik bir oğlum var :) onlarla ilgilenmek ve oynamak bütün enerjimi alıyor. kitap okumak, bilim kurgu filmleri izlemek, türkçe ve yabancı alternatif rock müzik dinlemek keyif alarak yaptıklarım ama bütün gün yüksek volümle disney channel izlenen bir evde nasıl müzik dinlenir, kitap okunur ki :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bende yazmayı sevenlerdenim her duygumu şiirlerle yaşamayı seviyorum. Arkadaşlarımla vakit geçirmekten büyük keyif alırım her ne kadar bir süredir bunu yapamasamda arkadaş ortamları morel depolamamı sağlıyor. Film izlemeyi severim genelde yabancı filmler tercihimdir fakat son zamanlarda yerli filmlerde izlemeye başladım aslında kaliteli yerli filmlerimiz varmış da benim haberim yokmuş,bu vesileyle haberdar olmamı sağlayana teşekkür ederim:) İnternet büyük bir zamanımı almakta sitemiz benim çocuğum gibi oldu büyük zamanım burada geçmekte kitap uzun zamandır okumuyorum. Müzik dinlemeyi çok severim hele birde canım sıkkınsa nerede daha çok morelimi bozacak eserler varsa onları dinlerim:) Biraz dramatik takılmayı seviyorum galiba..

Sairane

Üye
Üye
kitap okumak,film izlemek,futbol,düşünmek,şiir okumak,öykü yazmak.

EnemyHunter

Üye
Üye
Asosyal biri olarak günümün çoğunluğu bilgisayarın başında geçiyor buna bağlı olarak programlama dillerini öğreniyorum C#,Asp.Net,Php,JQuery onun dışındada bilgisayar oyunları oynarım bilgisayarın başından kalkabilirsem dışarıya çıkar ATV motosikletime biner gezerim üniversiteden bayan arkadaşlar şuraya götürelim seni filan diyolar hiç bi yere gidemiyorum çünkü ne konuşacağımı nasıl davrancağımı bilmediğin için tek arkadaşım bilgisayarım.

Fulya

Üye
Üye
valla photoshop aslında kolayda tekrar etmezsen ara verirsen maalesef unutuyorsun..
yasminn çok şanslısın.. çıvıl çıvıl bir kuzun var.. ( yanlış anlaşılmasın ben kardeşimi bile kuzum diye severim .sonsuz sevgide benim çocuklara hitap şeklim)
müziği unutmuşum bak : ) müzik dinlemeyi çok severdim bir dönem. hatta o dönem abartmıştım. tüm albümleri indirip koleksiyon yapıyordum... sezenin tüm albümlerini indircem diye ne uğraşmıştım :D şimdi anımsadıkça bira ztuhaf geliyor... koleksiyon yapmayı seviyorum sanırım... allahtan bırakmışım ama : )

şiir okumak ayrı bir zevk tabiki... bazen okuduğum şiirleri anlamayıp çözmeye çalıştığımda beynimin zorlandığını hissetmiyor değilim... aslında burda ne demek istemiştir vsvs ... ama cemal süreya özdemir asaf ,ümit yaşar... saymakla bitmez... hepsinden biraz okunmanlı.. bir dönem bende şiir yazmıştım 3-5 tane... : )

sonra bir ara çok kitap okurken bir deneyim bakayım benden bişiler çıkacak mı demiştim... yok olmadı... bende yazma yeteneğinin olmadığını anladım... : )

daha sonra tyeilçamı izlerken hep ayhan ışık , filiz akın , hülya koçyiğit , türkan şoray ,kartal tibet vs vs hayranıydım.. ciddi anlamda fanatiktim yani o derece . hatta bir ara ayhan ışık fimlerinin neredeyse hepsini içmiştim... o dönemler bir başka güzeldi ...

sonra mektuplar geldi aklıma . mektup yazmayı çok severim... sonra gititp mektuplaşmaların olduğu kitapları okumaya başladım.. ilginçdi.. siz adama açıksınız adam karısına öyle aşkla mektuplar yazmıştı vay beee demekle yetiniyorsunuz : ) bir gün paylaşırım o kitaplardaki bir kaç mektupu ..

........ aradan zaman geçer ve iş yaşamı tüm enerjini alır... : )

şuan çalışmadığım için bol bol yine yapamadıklarımı yapıyorum... bol bol dinleniyorum... borsa oynamaya başladım bu arada... : )

yeni şeyler keşfetmeye çalışıyorum... sanırım ben yaşamayı seviyorum... evet seviyorum.. melekler şehrini her izlediğimde bunu bir kez daha anlıyorum...
sıkıntılar sorunlar hep var olacakta... artık çok fazla takmamaya çalışıyorum ...

bu arada basketbol izlemeyi çok severim.... futbolu sadece heyecan verici takımlar olduğunda izlemeyi severim.. imkanım olsa buz hokey oyuncusu olabilirdim sanırım . izlemesi ayrı bir heyecan. tabiki hayatta oynayamam ... onun yerine masa hokeyi oynuyoruz. o da çok zevkli ... tavsiye ederim

tenisde tam bir facıayım... bir tek ata binemedim bir türlü şimdiki hedefim ata binmek... kısmet bakalım olursa tabiki...

piknik olayına bayılıyorum... kalabalığı aslında çok seven biriyim.. umarım ilerde kocaman kalabalık bir ailem olur :D

programlama dillerini bir türlü sevemedim gitti. aslında o pascal yok mu o pascal.... bitirdi bizi... o yüzden diğerlerine geçemedik sanırım... : )
sevince çaba gösterince aslında herşey oluyorda biraz da biz boşveriyoruz tabiki... bende de asosyallik çok vardır mesela.

bugün böyle yazasım geldi günlük gibi... : )

siz de yazın. günlük gibi de kullanabiliriz aslında bir nevi hobi derken işin içine o kadar çok şey giriyor ki...

tamam benden tıp... : )

yasminn

Üye
Üye
yok yok iyiki yazdın fulyacım. bende kuzummm diye severim hep can'ı. haklısın çocuklara yakışıyor bu hitap şekli.

ama epey ders aldım yazdıklarından... cumartesi günü can babasına gidince ve benim bekar hayatım başlayınca "melekler şehri" izleyerek başlayacağım mesela :)

Fulya

Üye
Üye
çok tatlılar yaa...
yasminn izleyince düşünceni merak ediyorum . paylaşır mısın ....

cenap

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar hobilerim resim yapmak ve kitaplarla uğraşmak bu uğraşılar rahatsızlığımı ve engelimi unutturuyor bana okumayı seven arkadaşlara elimdeki mevcut kitaplardan hediye edebilirim yalnız kargo ücretini öderse herkese sağlık sıhhat dileklerimle

husmen16

Üye
Üye
araba kullanmak favorim olan
diğerleri yüzmek gezmek tozmak işte

Tekerlekli Sandalye