HTC Kancayı Windows’a Taktı

Geçtiğimiz dönemde kullanıcıların beğenisine sunduğu çokça akıllı telefonlarından tanıdığımız HTC şimdi de gizli bir proje üzerinde çalışıyor. Firmanın herkesten sakladığı çok gizli projesi Windows 8 işletim sistemine sahip bir Tablet PC.

Son dönemde çıkardığı HTC One adındaki yeni akıllı telefonuyla uzun süredir gündemde olan HTC şimdi de Windows işletim sistemine sahip Tablet PC üzerine çalışıyor. Çalışmalarını gizlice yürüten firmanın sırrını ise ekran üretimi yapan NPD DisplaySearch adlı firma ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz gün içerisinde HTC’ye 10.1 inç genişliğinde Full HD ekran ürettiği ortaya çıkan NPD DisplaySearch firmasının bu haberinin ardından HTC hakkındaki dedikodular tavan yaptı. Firmanın Windows RT’li mi, yoksa Windows 8 Pro işletim sistemine mi sahip olacağı bilinmeyen bir tablet üzerinde çalıştığı haberleri gündeme oturmuş durumda.

Şimdiye kadar HTC’nin bu tarz bir yola adım atacağı biliniyordu fakat zaman konusunda tereddütler vardı. HTC’nin yeni Windows işletim sistemine sahip Tablet PC’sinin üzerinde kullanacağı donanım konusunda ise henüz bir bilgi yok. Firmanın Yılın ikinci yarısında bu yeni tablet PC’sini tanıtması bekleniyor.

htc.jpg

Ekli dosyalar

• htc.jpg
    htc.jpg
    6.9 KB · Görüntüleme: 119
Geri