Huzursuz bacak sendromu hastasıyım engelli erken emekliliğinden yararlanabilirmiyim?

ben 28 yaşında kamu kurumunda çalışan bir memurum bende huzursuz bacak sendromu var engelli emekliliğinden yararlanabilirmiyim acaba?
ben masa başı iş yapıyorum hastalık atağa kaltığında illaki hareket etmem gerekiyor ama iş yerinde iş yoğunluğundan dolayı bunu yapamıyorum tabir caizse kıvrım kıvrım kıvrandığım anlarım oluyor bir yandan bu acıyı çekiyorken bir yandan da işleri yürütüyorum bu gerçekten zor bir durum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abimde'de huzursuz bacak sendromu var. Tedaviyle kontrol altında tutulabiliyor bu hastalık. En azından abimde öyle. Sizin sakatlık oranınız nedir, herhangi bir oran verdimi d.r?

Yok rapor almadım hangi oranda bir rapor almam gerekir birde bu hastalık yüzde kaç rapor verirler bilginiz var mı acaba?

Engelli emekliliğinden ve diğer haklardan yararlanabilmek için en az %40 bir rapor almanız gerekiyor. Huzursuz bacak sendromu için sakatlık oranı cetvelinde herhangi bir ibareye rastlamadım. Kişideki hastalığın etkisine göre bir rapor verilir bu türden hastalıklar için ama ben %40 ı aşan bir rapor alacağınıza pek ihtimal vermiyorum. Yinede siz emin olmak adına rapor çıkartabilirsiniz.

selam dostlar,az okudum sizin yazdiklarinizi hbs varmis galiba.bende de ayni sorun var hic bir sekilde tedavi bulamadim spormus masaj felan filan ,nevrolijik bir durum oldu bu suansa neupro diye bir yapistirci ve oxidikono diye bir ilac aliyorum gunde 4 defa ama yinede arada bir geliyor git git ilacda etkisini kaybediyor ,ben emekliyim o yuzden yurtdisindan.cuni hic geceleri uyku tutumuyor ,uykusuz calismak da insan hayatini tehlikeye sokmatadir,gecmis olsun

Bende de olmuştu.
Psikiyatri ilaçları yapmıştı.doktorum akineton isimli ilacin dozunu artırdı 1ayin içinde kesildi.
Ama sinirlenice heycanlaninca atağa geçiyor.
Allah c.c şifalar versin

Annemde de var aynı durum sabahlara kadar gezio evde uyutmuo perkinsonin ilaçları birazvrahatlatiyir ama oda cozum degil pexola 1 mg kullanıyor

Geri