İBRAMAKİ’DE Kısa Filim Gösterimi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Katılım
Kas 9, 2010
Mesajlar
16,301
Tepkime Puanı
5
Puanları
0
Yaş
46
Engelli yakınlarının yaşadığı zorlukları ve korkularını anlatan “Ben Taner, Serebral Palsi Hastasıyım” kısa filmi Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisinde gösterildi.


Kuşadası Engelliler Köyü Başkanı Canan Güler, Türkiye Anneler Derneği Kuşadası Şube Başkanı Tülay Mutlu ve engelli yakınları, filmde emeği geçenlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen gösteride, Taner karakterini oynayan ve filmin yapımcı ve senaristi Cenk Behram Su bir konuşma ile ön bilgi verdi.
Yönetmen Umut Ayaz ve teknik ekip ile hazırladıkları kısa filmin Aralık ayında Türkiyede Engelliler Kısa film yarışmasına göndereceklerini ayrıca 2012 yılında Berlin’de yarışmaya katılacağını söyledi.
Türkiye Anneler Derneği Başkanı Tülay Mutlu ; artık annelerin korkuları ve acılarını dindirmemiz için daha çok destek ve ilgi göstermek gerektiğini belirtirken, Kuşadası Engelliler Köyü Başkanı Canan Güler’de yıllardır engellilerin evlerinden dışarı çıkmaları için çaba gösterdiklerini ve engelli ailelerin utanç duymadan çocuklarını topluma kazandırmanın öncüsü olduklarını söyledi.

Oyuncu Cenk Behram Su ise kısa filmde yarattığı Taner karakteri için engellilerin acılarını anlatmanın zorluğunu ve yaşamın herkes için ne zaman ne göstereceğini bilmediğimizi ve ayrımcılığı vurgulamak istediklerini belirtti.
Kısa Film gösteriminden sonra Cenk Behram Su yönetmen Umut Ayaz’ın bir başka film çekiminde olduğu için Kuşadası’na gelemediğini belirterek filme katkı sağlayan tüm kurum ve ailelere teşekkür ederek çiçek verdi.
 
Üst