İhtiyaç Sahibi Bir Kişiye 500 TL Yardım Yapılacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
27 Ekim 2012 güncel: Bağış site üyelerimizden birinin hesabına havala yoluyla aktarılmıştır. Dekont aşağıdadır.

bagis.JPG

Merhaba arkadaşlar,

Bana ulaşan “yüreği güzel” bir kardeşimiz ihtiyaç sahibi bir kişiye 500 TL nakit para yardımı yapmak istediğini, konuya dair kendisine yardımcı olmamı istedi. Bahse konu olan arkadaşımız “isminin bilinmesini” istemediğinden parayı benim hesabıma yolladı. Ben kendisi adına site üyelerimizden bir kişiye bu parayı aktaracağım. İhtiyaç sahibi arkadaşların konu altına ya da direk “özel mesaj yoluyla” bana ulaşması yeterlidir. Bayram dolayısıyla bankaların açık olmaması ve yoğun ziyaretci trafiği yaşayacağımdan dolayı, ancak bayram sonrası değerlendirme yapılacaktır.

Önemli not: Arkadaşlar bizler site yönetimi olarak bu türden yardımlarda ajitasyon yapılmasına karşıyız. Bu nedenle konu altına mesaj yazan arkadaşlar lütfen “çok ihtiyacım var, çocuğum hasta, ev kiramı yatıramadım vb gibi” mesajlar yazmasınlar. Yapılan yardım internet üzerinden olduğu için (gerçek yaşamda da olsa aynı yöntem uygulanmalı bence) kimsenin mal varlığının gerçekte ne olduğunu, bu paraya ihtiyaç duyup duymadığını bilemeyiz. Dahası hiç ama hiç kimseye gerçekte "ihtiyacınız var mı" meailinde incitici sorular da sorulmayacaktır.

Her nekadar yapılan yardım cam sakızı çoban armağanı olsada yapılan yardımı ihtiyaç sahibi birine gitmesini istiyor, gerçekte ihtiyaç duymayan insanların “ihtiyacım var” demeyeceğine inanıyoruz.

Son düzenleme:

kvsr

Üye
Üye
benim ihtiyacım var 30 ekimde kızım ameliyat olacak bu para cok işime yarar

alakasi

Üye
Üye
Halil bey benimde ihtiyacim var cocuklara dogru dürüs bayramlik dahi alamadim aysonu zor denk geliyo fakat yardimi cok ihtiyaci olan bir arkadaşa verirseniz iyi olur yardimi yapandan allah razi olsun çok şükür corba kayniyor İNŞALLAH COK İHTİYACI OLAN BİR KARDEŞE GİDER CÜMLETEN ŞİMDİDEN BÜTÜN KARDEŞLERİME HAYIRLI BAYRAMLAR

Tutulamaz19

Üye
Üye
Anlatmak istediğim çok şey var ama sizinde söylediğiniz gibi kimin ne oldugunu asla bilemezsiniz. Kısacası ne kendimi 500 tl için ayak altına alırım nede ihtiyacım yok derim eger gerek görülürse abartmadan sadece ve sadece yürekten söylüyerek ( Gerçekten ihtiyacım var ) diye bilirim. Saygılar.

cilginpalet

Üye
Üye
halil arkadaş büyük vebal altına girdin allah yardımcın olsun şükür durumum iyi umarım gerçekten ihtiyacı olan birine gder para ancak neye göre seçecen başta yazdığım gibi allah yardımcın olsun

M

mavibalina2012

Guest
Bu işe vesile olan iki tarafında yüreğine sağlık ama gerçekten işin bu anlamda zor yöneticim...Gerçi ben yüreğinin sesini dinleyeceğine inanıyorum, amaçlar güzel olduğunda o kadar çok araç girerki devreye tüm evren size yardım etmeye söz vermiştir hem de çoktan...

haykolik

Üye
Üye
benim ihtiyacım yok ama halil abi bu parayı hepsini bir kişi yerine mesala 10 kişiye 50 şer tl dagıtsanız olmazmı ben olsam bir ihtiyaç sahibi yerine 10 ihtiyaç sahibine dagıtırdım ama yinede sen bilirsin halil abi şimdiden herkesin bayramı mubarek olsun

M

mavibalina2012

Guest
Aynı şeyleri bende düşünmüştüm Haykolik Arkadaşım ancak bir de PTT havale ücretini düşünürsen alanın işine yaramaz aldığı...Gönül isterdi ki bizim gibi hiç kimsenin ihtiyacım yok diyebilmesi ancak umarım alanın bir nebze olsun yarasına merhem olması...

K

kaderimsin..

Guest
keşke yeteri kadar param olsa da ihtiyacı olanlara yardım etsem. rabbim herkese yardım eder onun herşeye gücü yeter..

sinandeniz

Üye
Üye
arkadaşlar gerçekten bu paraya ihtiyacı olan arkadaşlar yorum yaparlarsa daha iği olur umarım gerçekten ihtiyacı olan birine verilir bu yardım bu yardımda emeği geçen herkezden ALLAH razı olsun umarım ALLAHTA mükafatını verir hayır sever arkadaşımıza

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar paranın verilmesinde ben sadece aracıyım. Parayı veren kişi bu parayı "tek bir kişiye" yollayın dedi. O nedenle 50-100-250 tl gibi rakamlara bölmem imkansız.

Limooni

Üye
Üye
Halil büyük bir yükün altına girmişin, Allah kolaylık versin..

Tülayca

Üye
Üye
Sevgili admininim gözünü korkutmayın. :) Gecesini gündüzüne katıp engelliler için yararlı şeyler yapmaya çalışan adminim bu işinmi altında kalkamayacak. Niyet güzel olunca sonuçta güzel olur. Bağışta bulunan kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum. ALLAH birini bin etsin... :)

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Güzel bir bayram hediyesi. Bağışta bulunan ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

Tülayca

Üye
Üye
Henüz belirlenemedimi kime verileceği. :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar "ismi bizde saklı" bir üyemizin hesabına az önce 500 TL havale yapılmıştır. Gönlümüz konu altına mesaj yazan ve bana özel mesaj yoluyla ulaşan herkese yardım yapmayı isterdi ama ne yazıkki böyle bir imkanımız bulunmuyor. İlk mesaja bağış yapıldığına dair banka dekontu eklenmiştir. Konuyu kitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye