İhtiyaç sahiplerine cihaz dağıtıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
cihazdagitimi11.jpg

Görele Kaymakamlığı tarafından yardıma muhtaçlara günlük hayatlarını kolaylaştırmak için bazı cihazlar dağıtıldı.

Görele Kaymakamlığı tarafından işitme engelli 3 kişiye işitme cihazı, bir kişiye protez bacak bir kişiye de astım kronik solunum cihazı yardımında bulunuldu. Vatandaşlara verilen cihazların toplam maliyetinin 6 bin 345 TL olduğu belirtildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından cihaz için vatandaşların daha önce SYDV'ye müracaat ettiği kaydedildi. Görele Kaymakamı Aykut Pekmez, mütevelli heyetinin aldığı kararın ardından maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara doktorlar tarafından uygun görülen işitme cihazı, protez bacak ve astım kronik solunum cihazı verildiğini söyledi. Dizaltı protez bacak takılan Kemal Kalaman, yapılan yardımdan dolayı herkese teşekkür etti. Yaklaşık iki yıldan beri yürüyemediğini anlatan Kalaman, şöyle konuştu: "22 Ağustos 2010 tarihinde Giresun'a gitmiştim.

O gün referandum çalışmaları için Giresun'a gelen Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan seçim otobüsünden beni gördü ve yanına çağırdı, durumumu sordu ben de anlattım. Başbakanın özel kalemi Hüseyin Eken, benimle yakından ilgilendi beni Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürerek şeker hastalığından çürüyen sol bacağımı dirsek altı kesildi. Bir protez bacağa ihtiyacım vardı onu da Görele Kaymakamı Aykut Pekmez, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan sağladı. Önce Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Özel Kalemi Hüseyin Eken ile Görele Kaymakamı Aykut Pekmez'e teşekkür ediyorum."
Yeni Tirebolu

Tekerlekli Sandalye