II. Engelliler Konulu Öykü Yarışmasının Sonuçları 10 Mayıs'ta Açıklanacak

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değerli arkadaşlar,

1 Şubat 2013 Tarihinde başlattığımız II. Engelliler konulu öykü yarışmasının sonuçları 10 Mayıs 2013 günü saat 20:00 da açıklanacaktır.
Dereceye giren eserlerin ilanı Sponsor belediyemiz olan Ankara Yenimahalle belediyesi başkan yardımcımız Şenol Balaban tarafından, facebook sayfasından yapılacaktır.

Şenol Balaban'ın Facebook sayfası: https://www.facebook.com/senolbalaban2

Şenol beyin duyurusunun hemen ardından sitemizde de ilk 4'e giren eserler açıklanacaktır.

Yarışmaya dair kısa notlar...

Öykü yarışmamıza ilgi gösteren 417 di cesur kalemi yürekten tebrik ediyorum. İki yıldır düzenlediğimiz bu yarışma sayesinde edebiyat dünyamıza 600'e yakın öykü kazandırdık.
Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce öykü geldi. Profesyonel yazarlardan tutunda "engellileri anlamak adına yazdığım ilk öyküm" diyen yazar adaylarımız, daha 12 yaşında olan çocuklarımızdan öyküler geldi. Bize göre her öykü ayrı bir değer, her öykü birinciliği hak edecek kadar güzel yazılmış. Ancak bir yarışma olması nedeniyle içlerinden seçim yapmak zorundaydık. Bu seçim bizler için hiçte kolay değildi.

Aylar süren zorlu ve yorucu bir değerlendirme süreci neticesinde ilk 4'e giren eserler belli oldu. Başta dediğim gibi bu bir yarışmaydı ve bizler birilerini seçmek zorundaydık. Yarışmanın başında bir slogan belirlemiştik.

Kaybedeni olmayan tek yarışma.!

Bu anlamda bu yarışmada kaybeden hiç kimse yok. Edebiyat dünyasında bir büyük boşluğu dolduran 600'e yakın öykü, geleceğe dair daha umutla, daha güvenle bakmamızı sağladıkları için hepsi ayrı ayrı bir kazanım sağlamıştır...
Son olarak yarışmanın başından beri büyük bir özveride bulunan tüm juri üyelerimize tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sayın Yöneticim,

Tıpkı senin dediğin gibi öykülerin her biri ayrı bir değer, ayrı bir güzellik ,ayrı bir edebiyat şaheseri. Bu anlamda jüri üyesi olmadığım için kendimi çok ama çok şanslı hissediyor ve bu kadar birbirinden güzel öyküyü yarışma kapsamında değerlendirme başarısını gösterebilen ki oldukça zorlandığınıza adım gibi eminim , senin şahsında tüm değerli jüri üyelerini ben de tüm kalbimle tebrik etmek isterim.

Yazdığı öyküyü bizlerle paylaşma özverisinde bulunan tüm öykü sahiplerine de , yarışmamıza göstermiş oldukları ilgi ve katılım adına çok çok teşekkürlerimi iletmek isterim.

Çok haklısın Sayın Yöneticim bu yarışma öyle bir yarışma ki kaybedeni yok !. Öykülerin bu kadar renkli , bu kadar engelsiz yürekler tarafından yazılmış olması Edebiyat Dünyamızda ne yazık ki sayıca yetersiz olan büyük bir boşluğu doldurma adına da paha biçilemez bir kazançtır...

Bu yarışmada emeği geçen herkesi ama herkesi canı gönülden kutluyor, seneye inşallah çok daha fazla sayıda katılımla gerçekleştireceğimiz 3. yarışmamız için şimdiden herkese sonsuz başarı dileklerimi sunuyorum...

Legend35

Üye
Üye
Ödüller hangi illere gitti acaba. inş bir hemşerimize gider, övünürüz bizde :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bunu öğrenmek için 10 mayıs'ı bekleyeceğiz. :)
10'dan geriye doğru sayım başladı bile. 10-9... :)

Legend35

Üye
Üye
Bu bekleyenler için 10 gün geçmez valla. Keşke sürpriz bir şekilde açıklasaydınız :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Ödüller hangi ile giderse gitsin arkadaşım sonuçta bütün iller bizim :) güzel yurdumun her şehri en az İstanbulum kadar değerli, anlamlı ve güzel...

Sairane

Üye
Üye
hadi bakalım. birincilik kime gidecek çok merak ediyorum doğrusu. ama önemli olan yola revan olmaktır. şimdiden 417 öyküyü de birinci sayıyorum ben.

EVLAT

Üye
Üye
Adım Ferhat BALABAN ve dereceye giren eserlerin ilanı Sponsor belediye olan Ankara Yenimahalle belediyesi başkan yardımcısı Şenol Balaban tarafından açıklanacak olması benim için ne şanssız bir durum. Sanırım soyisim benzerliğinden dolayı şaibelere sebep olmamak adına kendimi şansız hissediyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Soy isim benzerleğinin bir önemi yok. Örnekse Türkiye'de en yaygın soyisimlerin başında Yılmaz gelir. Şimdi hal böyle iken kalkıpta soy adı Yılmaz olanları yarışma dışı bırakacak halimiz yok. :)

tugce80

Üye
Üye
valla dereceye gıremıcegımı bilsem de ben bile heyecanlandım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ödül töreni olup olmayacağı henüz netleşmedi ismail bey. 1-2 haftaya oda netleşir.

yazarlik.tutkudur

Üye
Üye
Merhabalar. Dereceye girenleri, telefonla arayacak mısınız? Evetse, bunu ne zaman yapacaksınız? Aynı gün mü, ararsınız? Belki o gün, o saatte internete girme imkanım olmayabilir. O yüzden sordum.
İnşaallah, sıkıntısızca ve hayırlısıyla anlatılır bu son süreç.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Dereceye giren eserlerin ilanı 10 mayıs akşamı saat 20:00 da Şenol Balaban bey tarafından facebook sayfasından duyrulacak. Duyuru yapılır yapılmaz sitemizde de duyuruyu yapıp dereceye giren eser sahiplerini arayıp tebrik edeceğiz.

ayşegülten

Üye
Üye
Öyküler, yaşananları anlatıldıkça değer kazanır ve güzelleşir. Babamın bacağı kesildiğinde ben ilkokul üçüncü sınıfa gidiyordum. Yaşım küçük olsa da bir çok gerçeğin farkına varacak biliçteydim. Çocuklukta yaşananlar hayatımızın en dip köşesindedir her zaman. Ben de engellilerin çektiği sıkıntıları kendi yaşadıklarımla anlatmaya çalıştım. Ve Sek Sek Oyunu öyküm yarışma sebebi olunca kaleme aldım. Bu yarışmada kaybeden yok gerçekten. Duyguların kaleme alınıp duyurulması büyük emek. Okuyabildiğim kadarıyla birbirinden güzel anlatımlar var. Her yaşam ayrı bir öykü aslında. Destek verebildiysem ne mutlu bana. Etkileme olmaması adına paylaşımda bulunmadım. Sonuçlar açıklandıktan sonra siteye daha çok kişinin üye olup sesinizi duyuracağından eminim. Emeği geçen site yöneticileri ve jüri üyelerine teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

yasminn

Üye
Üye
selamlar,

ben çileği çok severdim. bütün yaz meyve olarak sadece çilek yerdim. bunu en iyi annem-babam bilirdi.

2010 yılında 2 haziranda geçirdim trafik kazasını. çilek almıştım marketten, arabanın yan koltuğuna koymuştum dikkatli bir şekilde, ezilmemesi gerekiyordu çünkü çok özlemiştim.

o çileği yiyemedim... hatta benim koma hallerim, hastane sürecim, hafıza kaybım uzun sürdüğü için değil çilek alıp yedirmek, süt içince bile mutlu olurlarmış.

ekimde kendime geldim... yani yeni yeni kavramaya çalıştım konuyu. can çilekli süt içiyordu, hemen dikkat ettim. "çilek al yarın" dedim anneme. annem refleksle "çilek bitti" dedi. nasıl ya..? ben hiç yemedim ki? babam annemi azarladı "düşüncesiz, yarın ben çilek bulurum" diye. annem ağlamaya başladı... bende dondum kaldım..

anladım; ben "çilek mevsimini komada geçirdim" :(

kitap yazıyorum, adı "çilek mevsimini komada geçirdim". bitirmek üzereyim ama bitince içini deyatlarla dolduracağım.

keşke mesajı erken görseydim.. :( çok mutlu olurdum ilk sizlerle paylaşınca. neyse, kısmetse seneye değerlendirme fırsatı bulurum.

erhanweb

Üye
Üye
Merhaba... Herkesin dile getirdiği gibi kaybedeni olmayan bir yarışma bu. Amatör kalemimle bende birşeyler karaladım. Yarışma sonuçlanmadı ama biz dostlarımızla birlikte çok şeyler kazandık bu yarışmadan. Mevlana'nın dediği gibi; hamdık, sıkıntılarımızla piştik ve yandık , olgunlaştık. Yarışmaya katılan çok eseri okudum. Herkesin emeğine , kalemine sağlık. Hepsi birbirinden güzel, birbirinden duygulu olmuş. Bu projelerin devamını diliyor, emeği geçen büyük - küçük herkesin ellerinden öpüyor, kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar bu akşam (10 mayıs 2013) saat 20:00 da Engelliler ve Yaşam temalı öykü yarışmasında dereceye eserler açıklanacak. Artık saatler kaldı. :)

Sairane

Üye
Üye
heyecan dolu bir bekleyiş. bakalım birinci kim olacak. :D

Tekerlekli Sandalye