İkametgah değişikliğinde evde bakım maaşı kesilir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeni konu açmakta zorlanan bir üyemizin sorusu:

Merhaba ,Benim kız kardeşimin %70 ağır özürlü ve sürekli raporu vardır.Annem bakıyor ve bakım aylığı alıyor.Sosyal Hizmetlerden gelip evi incelediklerinde oturdukları ev ahşap bir evdi.Şimdi ise aynı evin yanında kardeşimin yaptırdığı yeni eve taşındılar.Kardeşim bu evi sadece yazın yazlık olarak kullanıyor.
1.Bu durumda bakım aylığı kesilirmi?Sosyal Hizmetlerden geldiklerinde yeni eve gelince bir sıkıntı olur mu? Bu arada gelirle ilgili herhangi bir değişiklik olmamıştır.Evi erkek kardeşim yaptırmıştır ama tapu babamın üzerinedir.Eski ev ile yeni ev yanyanadır.
Size bir sorum daha olacak,
2.Kardeşimin önceki Raporu % 42 idi ve sakat aylığı alıyordu sonraki raporu ise %70 ağır özürlü ve sürekli bakım aylığı için alınan rapor. Biz bu raporla sakat aylığını yükseltmek için başvurduk .Bu raporla sakat aylığı yükselir mi? Sakat aylığının kesilme durumu sözkonusu olur mu?

Halil Bey lütfen çok önemli bilgi verebilirmisiniz. siteye yeni üye oldum ayrıntıları bilmiyorum .soruların cevabını kısaca yazarsanız da sevinirim .Teşekkür ederim şimdiden

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu adres degişikligini mutlaka kuruma belirtin yani maaşın kesilmesine neden olmaz bi muhtardan ikamet alıp gidip durumu aynen bana anlattıgınız gibi kuruma sözlü olarak anlatın yeni adresim burası diye söyleyin kurum sorun etmeden adresi degiştirecketir ve ilerde gelmeleri halinde size ulaşmalarında sorun olmayacaktır, gelip sizi bulamazlarsa maaşı kesebilirler, dedigim gibi yapın maaşınız kesilmez merak etmeyin.
Ayrıca 2022 maaşına verdiginiz dilekçe ve yükseltme talebi maaşların kesilmesine neden olmayacaktır. Evet maaş yükselecektir.

Tekerlekli Sandalye