İki ay önce bakım ücretine başvurdum. Halen maaşım bağlanmadı?

Kadir34

Üye
Üye
İki ay falan önce bakım maaşı almak için sosyal hizmetlere başvuruda bulunduk. bizden rapor çıkarmamızı ve gelir beyanında bulunmamazı istediler. gerekli olan şeyleri yapıp verdik. başvuruyu benim adıma kız kardeşim yapmıştı. ona sizin işiniz bitti biz eve gelip incelemede bulunacağız demişler. aradan iki ay geçmesine rağmen eve gelen giden olmadı. ben istanbulda yaşıyorum. sorum şu bakım ücreti almak için başvuruda bulunan herkesin evine gidip incelemede bulunuluyormu?
ben başvuralı iki ay oldu ama gelen giden olmadı. başka başvuruda bulunan arkadaşların evlerine kaç ayda geldiler?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım maaşı için başvuruda bulunan herkesin evine SHÇ yetkilileri gelerek incelemede bulunur. İnceleme sonucu heyet son kararını verir ve bakım parası alıp almayacağınızı bildirir. Heyetin eve gelip incelemesi ilden ile değişiklik gösteriyor. İstanbul gibi büyük illerde başvuru yoğunluğu nedeniyle bu süre 3-4-5 aya kadar uzayabilmekte.

ozgurarslan42

Üye
Üye
Sevgili Dostlar,Ben Ocak Ayında Başvurdum Ağustos Ayında Geldiler Evime.Biraz Sabır Gerekiyor,Nüfusun Yoğunluğu Dolayısıyla Zaman Alıyor....

Tekerlekli Sandalye