İki Engelli çocuğum için ayrı ayrı maaş alabilirmiyim?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Evde bir zihinsel engelli evladım var elinizden öper onun için ben bakım maaşı alıyorum, küçük evladımda zihinsel engelli bu çocuk içinde başvuru yapacagım ancak, birinci çocuk için aldıgım maaşı hesaplamaya katınca uygun görülen sitenizde belirttiginiz 330 lirayı geçiyoruz maaş baglanmazmı raporunu falan aldım, herşey hazır ama sitenizde baktım 330 lirayı geçmemesi lazım diyor ama geçiyoruz.
giderleri düşersem o zaman 330 u geçmiyorum çocuklar 18 yaşından küçük giderler hesaplanmıyor sanırım ne yapabilirim bir kaç siteden baktım bilgilerin güvenilirligine inanmadım bu sitede bilgiler araştırıp yazılıyormuş sizin vereceginiz bilgilerin güvenilir olacagını düşünüyorum şimdiden cevplarınız için teş.ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Herşeyden önce giderleri çıkartıp hesaplamak bakım maaşında geçerli durum degildir bu uygulama 2022 maaşı için geçerlidir, bakım maaşında yaş kaç olursa olsun bütün gelirler üzerinden kişi başına düşen gelir hesaplanmaktadır.

330 Sınırı dogrudur sitemizde kesinlikle asılsız bilgi vermiyoruz ancak sizin 2. çocuk için bakım maaşı almanız için herhangi bir sorun olmaz, hesaplamaya birinci çocugun aldıgı bakım maaşını dahil etmeden hesaplayın birinci çocuk için aldıgınız bakım maaşı hesaplamaya dahil degildir.

Tekerlekli Sandalye