İki taraflı kalça çıkığında rapor oranı?

calinan

Üye
Üye
merhaba,

elimdeki 2005 süresiz raporumu hiçe sayıp yeniden rapor istenmesi yüzünden vergi indirimi için yeniden heyete grdim. doktor başını kaldırıp yüzüme bile bakmadı ki öncesinde doktor muayenesinde de öyle. sadece filme baktı ne yürüyüşüm ne bacak hareketlerimin kısıtlılıgı hakkında hiç bir ölcüm yapmamıştı.. ve oranın düşeceğini söyledi.
sormak istediğim şu. doğuştan iki taraflı kalça çıkığı olup, sağ taraf ameliyatlı ve 3 cm kısalık olan birine yüzde kaç verilir ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ner bir oran yok. %40'ın altında alırsınız %60 ta. Bu tamamen hastalığın ilerlemesi ve sizde bıraktığı etkiye bağlı bişey.
Kısalık için:
3 – 3,9 cm: %8
4 – 4,9 cm: %10 ekleme yapılır. Eğer rapor oranınız %40'ın altına düşer ve dr'un tam muayene etmeden oran verdiğine inanıyorsanız, rapara itiraz ederek hakem hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz.

calinan

Üye
Üye
doktorun demesi de oranlar belli.. şuna yüzde bu şuna yüze bu gibi. doktor da kesinlikle muayene etmedi. sadece filme baktı. heyet de elindeki yazıa baktı ve karar verdi. düşük oran gelirse nereye nasıl itirazda bulunacam.. bir konu daha var.
bu raporu vergi indirimi için istemiştim ya, düşük gelirse , vergiden yararlanmadan elimdeki eski raporumla engelli kadrosuyla çalışmaya devam edebiliyo muyum?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli kadrosuyla çalışırsınızda vergi indirimi alamazsınız işte. Eğer 2008 öncesi ssk lı çalışmaya başladıysanız vergi indirimi almadan emekli olmazsınız. Rapora itiraz etmek için size verilen raporla birlikte il sağlık müdürlüğüne gideceksiniz. Orda matbu dilekce örnekleri vardır. Onları doldurup itiraz edeceksiniz.

calinan

Üye
Üye
hmm anladım.. maalesef 2008 den önce skklı çalışmaya başlamıstım. valla raporumu düşürdüklerini anladım. bırakın vergi indirimini şimdi elimdeki diger imkanlar olan yol kartı başbakanlık ve engelli kadrosunda çalışma hakkımda mı alanacak diye korktum rapor oranım düşünce.
insallah o sisteme yansımaz da yine elimdeki baz alınır :( emekli olamasam da engeli kadrosunda kolay iş buluyorum hiç olmazsa :(

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Calinan,

Ne çabuk pes etmişsin arkadaşım böyle okuyunca hayret ettim. Yok öyle elindeki rapora razı olup sessizce bir köşeye çekilmek ki henüz sadece tahmin ediyorum demişsin yani raporunun % 40 ın altında olacağı kesin değil ki ama diyelim öyle oldu neden bu rapora karşı itiraz hakkını kullanmayasın ??? Engelli kadrosunda çalışmaya devam edebilirsin tabii ama neden erken engellilik hakkından feragat edesin güzel kardeşim bazen bu hayatta öyle anlar olur ki gerekirse sana verilmeyen hakları söke söke almak zorunda bırakılırsın.

Sen susup kaderine razı oldukça , hani o seni baştan savma geri gönderen doktorlar var ya işte onlarda yaptıklarıyla kalacaklar işte !

Sevgili Arkadaşım, ne olursa olsun sayın yöneticimin dediklerini dinle sonuna kadar mücadelenden vazgeçme olur mu? Rapora itirazsa itiraz, hakem hastanesi ya da mahkemeyse mahkeme en azından bizler susmadıkça, vazgeçmedikçe gelecek kuşaklar çok daha şanslı olacaklar diye düşünüyorum.

Sen elinden geleni yap da sonuç yine değişmezse işte o zaman son söz ilahi adaletin olsun...

Sağlıcakla kalın, mücadelenizle yolunuza devam edin,

Tekerlekli Sandalye