İkinci el araç alımı ve evde bakım ücreti?

murat tarsuslu

Üye
Üye
selamlar
bugün h sınıfı ehliyet ve otomatik vites özel düzenekli araç kullanabilir raporu için hastanedeydim. ben hastanedeyken evde bakım incelemesi için iki memur gelmiş. ikinci el araç alımında dahi, bakım parası dışındaki gelirle araç fiyatı karşılaştırılıyor ve aradaki fark sorun yaratıyormuş. örneğin, bizim resmi gelirimiz, eşimin 2022 maaşı ve benim yetim aylığımla birlikte 720 tl ediyor. ben de il müdürlüğünde bu tür işlemlere bakan memurla telefonla görüştüm. araç alımı halinde bakım parasının büyük olasılıkla kesileceğini söyledi. biz iki bakım ücreti alıyoruz. şimdi ne yapacağımı şaşırdım. engellinin hayatını kolaylaştıracakları yerde, tam aksine zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. ben başkasının üzerine araç alıp düzenek taktırıp kullanırsam ne olur? herhangi bir trafik kontrolünde kılı kırk yaran bir memura denk gelirsem, cezai müeyyidesi ne olur? beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konuya ilişkin yasa ve yönetmelikte kesin hüküm yok. Dikkate dersen yetkili memurda "büyük olasılıkla" demiş. Burada shç yetkililerinin insayifi önemli. Kesilir yada kesilmez diyemeyiz.

murat tarsuslu

Üye
Üye
peki başkasının üzerine normal otmobil alıp düzenek taktırırsam ne olur?

Tekerlekli Sandalye