il değişikliği nedeniyle babamın maaşı kesildi

logir

Üye
Üye
il değişikliği yaptı babam tip 1 şeker hastası benim yanıma geldi biz iki kardeş çalışıyoruz aynı evdeyiz bu neden dolayı kesildiği söylendi şimdi ben ikametgâhımi başka bi yere alsam evde tek çalışan kardeşim kalcak ben aynı ilçede aynı mahallede başka bi eve ikametgahimi alsam yeniden baş vuru yapsa babam baglanirmi maas

septik

Editör
Editör
Babanızın yaşadığı hanedeki toplam gelirin aynı hanede yaşayan kişi sayısına bölündüğünde muhtaçlık sınırı olan 2016 yılı için 392 tl yi aşmaması gerekiyor ki zaten muhtaçlık sınırını aştığı için 2022 aylığı kesilmiş durumda,

Sorunuza gelirsek yeni 2022 başvurusu için sizin adres değiştirmeniz, kardeşinizle kalacak olan babanızın hane gelirleri sebebiyle kişi başı muhtaçlık sınırının 392 tl nin altında bir rakam çıkmasına bağlı. Sonuçta sydv adreste yaşayanların gelirine ve beyan edilenlerin doğruluğuna bakacaktır.

logir

Üye
Üye
şimdi kardeşim ağı hariç 1400 aliyo 392 altında oluyo kişi başı hanede 4 kişi var ben haric ben ikametgahimi başka bi yere aldırsam aynı ilçede bu bi sorun cikarirmi maaş bağlanması konusunda benim ikametgahimi değiştirmem ve 1400 maaş alan kardeşimin maaşı ilerleyen zamanda artabilir 1600 fela artması durumunda kesilicekmidir kişi başı gelir artıyo o zaman

Sent from my LG-D855 using Engelliler.Gen.Tr mobile app

septik

Editör
Editör
Engellinin yaşadığı haneye giren gelir dışında başka bir gelir getirecek malvarlığınız , gelir getirmese dahi rayiç değerlerin 240/1 i gelir sayılıyor, aracınız varsa kasko değerinin 120/1 i gelir kabul ediliyor ve mevcut gelirinize ekleniyor, bu gelirlerden giderler düşülmüyor. kısacası %40 ve üzeri bir sağlık raporu ve 4 kişi x 392 tl muhtaçlık sınırı =1568 tl yi aşmayan bir gelir varsa 2022 aylığından faydalanabilirsiniz.

Kardeşinizin maaşı mutlaka zaman içinde aratacaktır fakat muhtaçlık sınırındada her yıl asgari ücretin artışına endeksli bir artışı var, 2016 yılı için kişi başı 392 tl dir.

logir

Üye
Üye
teşekkür ederim çok yardımcı olucak bilgileriniz

Sent from my LG-D855 using Engelliler.Gen.Tr mobile app

Tekerlekli Sandalye