İl Sağlık Müdürlüğünde ki komisyonun verdiği raporu Vergi dairesi kabul eder mi?

Erdoğan SAKA

Üye
Üye
Merhaba ben yeni çıkan yasaya göre B sınıfı ehliyetimi B Engelli sınıfına çevirmek için il sağlık müdürlüğünde komisyona girdim ve sol ayaktan engelli olduğum için raporuma 10.02 Otomatik vites ve 78 Sadece otomatik vites araç kullanabilir kodları yazıldı şimdi sürücü kursuna müracaat ettim ehliyetimi değiştireceğim. Mayıs gibi ehliyet elime geçince araç almayı düşünüyorum merak ettiğim ÖTV indirimi için vergi dairesi İl Sağlık Müdürlüğünde ki komisyonun verdiği raporu kabul edecek mi. Düzce'de ki Skoda bayisi benim gibi bir arkadaşın raporunu vergi dairesine vermiş ötv indirimi için ama vergi dairesi bize rapor hakkında herhangi bir değişiklik yazısı gelmedi bu raporla şuanda işlem yapamayız demiş. Acaba bu konuda tecrübesi olan varmı dır dır?
Eğer bu rapor sadece ehliyet içinse ötv indirimden araç alımı için ayrıca heyete mi girmek gerekiyor.

kartalyy

Üye
Üye
ötv indirimi için,engelli sağlık kurulu raporunuz varsa bu yeterlidir.

Erdoğan SAKA

Üye
Üye
2013 yılında aldığım engelli raporum var ancak onda sağ ve sol bacak ikiside yazıyor ve H sınıfı ehliyet alabilir Özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli sürekli bir rapor. Ancak sağ bacağımda ki engel fren gaz kullanmama engel olmadığı için İl Sağlık Müdürlüğünde ki komisyona dedim otomatik vites araç kullanabiliyorum diye. Şimdi Ehliyet almak için İl Sağlık Müdürlüğünden aldığım Otomatik vites araç kullanabilir rapor Vergi Dairesinde geçerli değilse daha önce Heyetten aldığım H sınıfı ehliyet alabilir Özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanabilir raporu araç alımında kullansam sıkıntı olur mu onda iki bacak yazıyor bu sefer demesinler hani bu aracın özel tertibatı diye.

kartalyy

Üye
Üye
nerde girdiniz komisyona.h sınıfı ehliyetiniz yok mu?

kartalyy

Üye
Üye
her iki alt ekstremite yazmalı raporun teşhis kısmında.

kartalyy

Üye
Üye
sol bacak engeli için özel tertibat gerekmiyor.

kartalyy

Üye
Üye
benimde her iki ayak polio sekeli.aracımda özel tertibat var. h sınıfı ehliyetimde özel tertibatlı araç kullanır yazmadığı için ehliyetimi değiştirmek zorunda kalacağım.

kartalyy

Üye
Üye
bana kalırsa etmez.vergi dairesi engelli sağlık kurulu raporu istiyor.

Tekerlekli Sandalye