İlaç paraları iade edilir

Sessizgemi44

Üye
Üye
Arkadaşlar yeşil kartlı olupta yüzde kırk engelli olanlar ilaç paralarını geri alabiliyormus böyle bisry var mı varsa geri alan var mi

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ercan6791

Üye
Üye
Arkadaşlar yeşil kartlı olupta yüzde kırk engelli olanlar ilaç paralarını geri alabiliyormus böyle bisry var mı varsa geri alan var mi

ben geri aldım 450tl civarında kaymakamlık binasına gidip sosyal vakıf müdürlugune gidiyor şunuz yani 2022 maaşı aldığın yere ordan işlem yapıyorlar

yusufmans

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün sizler için araştıracağım Konuyu aydınlatmak için

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercan75

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün sizler için araştıracağım Konuyu aydınlatmak için

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben bir kaç ay önce sorduğumda durdurulduğunu söylemişlerdi yeniden başlanmış mı ödemeler ?

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusufmans

Üye
Üye
Arkadaşlar araştırdım Kısaca özetleyeyim

Muayene ücretleri adı altında biriken borçlarınız var ve bu sebepten ilaç almakda güçlük çekiyorsanız. Eczaneden borç dökümü alarak Kaymakamlığa müracaat edebilirsiniz.
(Kaymakamlık içerisindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına)

murat tarsuslu

Üye
Üye
Geçen yıl almıştık geri ödemeyi. Bu yıl ödenek yok diyorlar. BİMERE yazdım, tam bir ay oldu. Dilekçem önce sosyal güvenlik bakanlığına gitti, 1 aralık 2017 tarihinde aile bakanlığına sevkedilmiş ve öylece orada duruyor. Olumlu-olumsuz bir yanıt hala yok. Etu avrupa kıskan bizim demokrasimizi..

şefika

Üye
Üye
merhabalar ben siteye yeni üye oldum fakat konu açma yerini bulamadım o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım :( nasıl açabiliyoruz yeni soru konularını acaba ?

murat tarsuslu

Üye
Üye
Sayın MURAT ÇİÇEK,

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1701772733 sayılı başvurunuz 20.12.2017 tarihinde SAĞLIK VE DÜZENLİ YARDIMLAR DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Sn. Murat ÇİÇEK,

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun, “Katılım Payı Alınması” başlıklı 68 inci maddesinin altıncı fıkrasında “60 ıncı maddenin birinci fıkrasının (c) bendinin (1), (2) ve (3) numaralı alt bentleri gereği genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ödemiş oldukları katılım payları, talepleri halinde, 29/05/1986 tarihli ve 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu hükümlerine göre kendilerine geri ödenir.” Hükmüne dayanarak katılım payı ödemeleri yapılmaktadır.

* * *

5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin (1) ve (3) numaralı alt bentleri kapsamında genel sağlık sigortalısı olanların ödedikleri katılım paylarının, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (BSYBS) üzerinde görüntülenmesiyle ilgili, Bakanlığımız ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında 10.06.2015 tarihinde protokol imzalanmıştır.*

Katılım payı iade ödemelerine ilişkin, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan(SGK) Bakanlığımıza bilgi aktarımını sağlayan veri sisteminde, SGK’dan kaynaklanan teknik sorun nedeniyle Bakanlığımıza bilgi akışı sağlanamadığından söz konusu ödemeler geçici süre ile gerçekleştirilememekte olup sorunun giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir.*

Veri aktarımındaki teknik sorun giderildiği takdirde katılım payı geri ödemeleri için başvurular il/ilçelerde, valilik/kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca alınacaktır.

Bilgilerinizi rica ederim.

Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri BİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz

yusufmans

Üye
Üye
merhabalar ben siteye yeni üye oldum fakat konu açma yerini bulamadım o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım :( nasıl açabiliyoruz yeni soru konularını acaba ?

Konu ne ile ilgili ise Forumda ilgili bölüm altında Yeni konu aç linkinden açabilirsiniz

Not: Konu açmadan önce Lütfen aynı konu daha önce açılmışmı Foruma bi göz atın. Saygılar

Bu arada engelliler.gen.tr'ye hoşgeldiniz

Tekerlekli Sandalye