İlacta engel yok projesi?

sibel1993

Üye
Üye
Merhaba benim ilacta engel yok konulu projem var. Bu konu ile ilgili ilacta yaşadığınız sorunları dile getirirsen mutlu olurum. Teşekkür Ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Konuyu biraz detaylandırırımısınız? Bu şekilde hiçbir şey anlaşılmıyor.... Ne tür bi destek istiyorsunuz tam olarak neyi amaç ediniyorsunuz gibi gibi...

sibel1993

Üye
Üye
Amacım ilaç kutularinin uzerine braille alfabesinin kullanılmasını ve sesli ilac kutularinin gerekliliğini vurgulamak. Bu konuda halkı bilinçlendirmek ve ilaç firmalarınıda hassasiyeti davet etmek istiyorum. Görme Engelli vatandaşlarımız ilaç konusunda ne tür sorunlarla karşılaşıyor nasıl bir çözüm önerisi istiyorlar bunları öğrenmek istiyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba sibel1983,

Gerçekten projenizin konusu çok anlamlı ve ne yazık ki sadece görme engelliler için geliştirilecek sanıyorum. Hayalimde daha farklı bir proje canlandırmıştım ama neyse bu konuda size tavsiyem sadece görme engelliler içinse prospektüslerde kullanılan puntoların sağlıklı bir gözü bile okurken zorladığı düşünülürse sadece yüzde yüz görme engelliler için değilde az görme engellilerin bile rahatlıkla okuyabileceği şekilde puntoyla yazılmış olması size söyleyebileceğim bir öneridir.

İlaçta engel yok projenizde sonsuz başarılar dilerim...

sibel1993

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben proje konumu daha kapsamlı bir şekilde ele almaya karar verdim. Görme Engelli vatandaşlarımızın hastanede, günlük hayatta ve ilacta yaşanılan sorunları öğrenip bunları blog facebook ve twitter aracılığıyla halka duyurmak bilinçlendirmek istiyorum. Bu konuda fikirlerinizi sunarsaniz sevinirim.

Tekerlekli Sandalye