İlginç bir olay aynı hastalıklara daha düşük oran verildi

CezaLet

Üye
Üye
2013 de 76 rapor aldım 2022 için. Yenielemek için tekrar heyete girdim çünkü süresi birti. Aynı hastalıklarım aynen yerinde duruyor hatta ekstra bel fıtıgı eklendi ve doktor %7 verdi. Buna rağmen toplam oranı 63 vermişler. Böyle bir şey imkansız. Raporun fotoğrafını çektim allahtan verdikleri puanlar önümde. İnternetten hesapladım 40 puan eksik hesaplamışlar galiba 63 çıkıyor ama 40ı koyunca 76 oluyor.

Okuyunca ben bile zor anladım. Şöyle: 2013de 76 oranlı rapor alabildim. Şimdi yenilemek için tekrar girdim ve aynı hadtalıklar için aynı puanları verdiler. Rapor sonucunu 10 gün sonra almaya gittiğimde 76 yerine 63 oldugunu gördüm olay budur arkadaşlar. Yani aynı puanlar ama farklı rapor yüzdesi...

Sizden ricam bir de siz hesaplar mısınız ben bu konuda biraz kötüyüm ve şoktayım şu an.

Kbb 12
Göğüs cerrahisi 40
Solunum sistemi 40
Kalp 25
Beyin cerr (fıtık) 7

Hadi fıtığı eklemeyelim. Diğerleri aynen 2013 de aldığım oranlar. Tekrar aynılarını verdiler heyeti doladırken ki görüntüsünü dilerseniz paylaşabilirim.

Ya da şöyle yapayım. Bir dokdor eksik oldugu için rapor tamamlanmamış ama oranlar verilmişti ordan siz de görebilirsiniz. Cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Rapor: rapor.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yanlış hesaplamışlar.
40+40+12+25+7=%77 eder baltazara göre.
Şuradan sizde hesaplatabilirsiniz. https://rapor.engelliler.gen.tr
Kasıt olduğunu sanmıyorumda muhtemelen bir yanlışlık olmuştur. rapora itiraz ediniz.

CezaLet

Üye
Üye
Yanlış hesaplamışlar.
40+40+12+25+7=%77 eder baltazara göre.
Şuradan sizde hesaplatabilirsiniz. https://rapor.engelliler.gen.tr
Kasıt olduğunu sanmıyorumda muhtemelen bir yanlışlık olmuştur. rapora itiraz ediniz.

Öncelikle teşekkür ederim dönüşünüz için. Başhekime gittik araştırıcam dedi. Heyet odasındaki görevliye diyoruz raporu gösteremem diyor sonra ben bilmem böyle işte diyor... İtiraz edicem ama nereye bir bilsem.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20697]CezaLet[/MENTION]

Rapora itiraz için il sağlık müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

CezaLet

Üye
Üye
[MENTION=20697]CezaLet[/MENTION]

Rapora itiraz için il sağlık müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

Anladım teşekkür ederim. Peki şöyle diyen var: Göğüs hastalıkları ve cerrahisinin puanı aynı bölge olduğu için tek sayılırmış. Ben hastalıklar ve cerrahiden ayrı ayrı 40 puan aldım. Bunlar niye tek sayılıyor? Ki aynı doktorlar 2013de aynı hastalıklara aynı şekilde 40 40 verdiler yine ve ben 76 aldım. Evet ortada bir hesaplanmayan 40 puan var ama bunun sebebi iki tane 40 puanın tek sayılması mı yoksa gözden kaçması mı...

emmolu

Üye
Üye
İyi günler %70raporla Evde bakım alabilirmi rapor sahibi nin birtane çocuğu var eşi tirafik kazasında kayıp eti

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

evde bakım maaşı için en az % 50 olması gerekiyor.%70 ile alabilir.lakin raporun ağır engelli kısmı evet olarak işaretlenmiş olması gerekiyor.aksi taktirde başvurnuz kabul edilmez.ağır engelli olması haricinde gelir kriterleride uygun olmalı.çocuğunun olması almasına engel değil.

CezaLet

Üye
Üye
Oran düzeltilerek yükseltilmiştir. %78 olarak güncellediler.

R

rahim

Guest
Oran düzeltilerek yükseltilmiştir. %78 olarak güncellediler.

kardeş oranı düzelttirmek için nasıl bir yol izlediniz neler yaptınız sırasıyla yazarsanız açıklarsanız seviniriz. bu durumda olanlara da yol götermiş olur hayır dualarını alırsınız.

Tekerlekli Sandalye