İlk atamada 20 bin engelli, kadrolu olacak

laylaylom

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engelli vatandaşların istihdamı için ellerinde 20 bin kadro bulunduğunu açıkladı.

Şahin, 20 bin engelli vatandaşın bu kadrolara ilk atamalarda yerleştirileceğini duyurdu. Geriye kalan kadroları da zamanla tamamlayacaklarını bildirdi. Engelli vatandaşların İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1453 Topkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği 'Birlikte Yürümek İçin Çok Nedenimiz Var' başlıklı çalıştaya katılan Bakan Şahin, engellilerin istihdamıyla ilgili açıklamalarda bulundu. "20 bin açık kadroyu doldururken, laf olsun diye bir atama yapmayacağız." diyen Şahin, engelli vatandaşın oturduğu koltuğa katacağı 'katma değer'i çok önemsediklerinin altını çizdi. Haftaya sonuçları açıklanacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı sonrasında atamanın ilk aşamasını gerçekleştireceklerini kaydetti. Sivil anayasa çalışmalarına da değinen Bakan, anayasanın her maddesinin engelli bakışıyla, engellinin sorunlarını çözecek şekilde yapılandırıldığı toplu bir mutabakat olmasını istediğini söyledi. Engelli bakışının anayasada yer almasını çok önemsediklerini vurgulayarak, "Biz burada bütün engellilerimizin fırsat eşitliğinden istifade edebilmesi için eğitimdeki bütün engelleri aşmamız gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Bakan Fatma Şahin 15 Mayıs 2012 günü yaptığı açıklamada zaten 7.000 kisi ilk atamada alınacağını soyledi ... Genel Olarak Kamu Kurumalarında Engelli Kontenjan acığı 20.000 demisti ... Yukarıdaki yapılan acıklamaya bence itibar etmeyin.. Ben 3 Ekim 2011 tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana Bakan Fatma Şahin'in onlarca açıklamasına şahit olmuş biri olarak, özellikle ÖMSS SInav Tarihi konusunda en 5-6 kere farklı farklı tarihler ifade etmiştir; yukarıda yapılan ilk atamada 20.000 engelliyi uygun kadrolara yerleştirecez haberi bence yanlis anlasilmistir.. Bakan Faruk Çelik ilk açıklamasinda 3.512 demisti .. Yani bu rakamda bir anda 20.000 beklememek lazim. INSALLAH 20.000 dir rakam ama bana bu acıklamalardan sonra mantıklı gelmiyor ... Tekrar ediyorum 20.000 lik Rakam Kamu Kurumlarındaki Engelli Personel açığıdır ve bu açığı da 2 yıl içinde kapatmaya çalışacaklardır ... Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu bu haberde gazeteci kurnazlığı var. Haber ses getirsin diye kelimelerin önünü arkasını tırpanlar bizim gazetecilerimiz. Toplam açık 20 bin. ÖMSS sınavıylada perdey pey bu açık doldurulacak. Ama asla ilk atamada olmaz.

YassaX

Üye
Üye
Halil Kardeşim aynen sana katılıyorum ... Keşke 20.000 lik açığı ilk atamada doldursalar ama bana pek mantıklı gelmiyor ... Hele ki son 1 aydır yapılan acıklamaları duyduktan sonra ...

YassaX

Üye
Üye
laylaylom; Tüm Kaynakçaları okuduktan sonra zaten ben yorumumu yaptım ... Memurlar Nette yayınlanması bişey ifade etmiyor ... Tekrar Ediyorum ; INSALLAH İlk atamada 20.000 Engelli Atasınlar ; ama uzun zamandır edindiğim tecrubelere istinaden ; bunu mumkun gormuyorum ... Ayrıca ; Devlet Personel Başkanlığı yetkilisi ile telefonda bir konuşma yapmıştım ve bunu sitede de paylaşmıştım ... Bu bilgilere istinaden yukarıda yorumumu yaptım .. Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

laylaylom

Üye
Üye
Evet gönlümüz ilk atamada 20.000 olması inşallah böyle olur, kpss atamalarında bile en çok benim bildiğim toplamda 14 bin kişidir çeşitli siteleri bende inceledim ve memurlar neti kaynak gösterdim.Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

YassaX

Üye
Üye
laylaylom; Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Benzer bir gazete haberi daha. Bakanın söylediklerine dikkat edin. KIRMIZIYLA BELİRGİNLEŞTİRDİM.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Engelsiz Türkiye'ye Doğru Birlikte Yürümek İçin Çok Nedenimiz Var" Çalıştayı'na katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Engelli vatandaşların istihdamı için 23 bin açık kadro olduğunu hatırlatarak," Önümüzdeki hafta sınav sonuçları açıklanacak. Yerleştirmeyi yapacağız. Geride kalan boş kadroları, hızlı bir şekilde doldurmaya çalışacağız" dedi.

Yani bu 23 binlik boş kadro zaman içinde doldurulacak demek istiyor. Ama bizim aklı evvel muhabir takımı bi tarafından yorumluyor olacakki insanların aklını karıştıran bu şekilde haber yapıyorlar.

sebboy

Üye
Üye
bende inanmıyorum bu haberi diyelim tutunki doğru 80 90 puandan aşağı alanın atanabılcegını sanmıyorum

YassaX

Üye
Üye
Halil Yılmaz; aynen cok guzel örneklendirip yorumlamıssın ... Tesekkurler aydınlatıcı ve örneklendirici bilgi verdiğim icin.. Bu zamana kadar zaten senin de mesajında dedikleri gibi 2 yıl icerisinde 20.000 kadroyu dolduracaklarını ifade ettiler ...

YassaX

Üye
Üye
sebboy ; "" 80 90 puandan aşağı alanın atanabılcegını sanmıyorum "" --> sebboy; Ben bu düşünce ve görüşüne katılmıyorum... Ayrıca bu aşamada Puanın bir önemi olmayacak. Cunku ; ÖMSS nin bir öncesi yok ... Yani Taban - Tavan Puan diye ortada bisey yokken; şu aşamada aldığımız puandan ziyade ; Kendi grubumuzdaki Sıralamamız cok önemli ve yapacağımız Tercih Listesinin önemi bir hayli fazla ... Sadece İstanbul İli tercihlerini yaparsan; 90 la degil belki de 94 le atamalar olacak.... Ancak İstanbul ilinden giren engelli sayisi ve İstabul ilini tercih edecek engelli sayısı cok daha fazla olacaktır...Tüm sitelerdeki yorumlara bakiyorum, netlere bakiyorum , resmi acıklamalara bakiyorum; İnanin hersey corbaya dondu .. Bir kere ÖMSS Sonucları acıklanınca ; Puanın cok fazla bir önemi oldugunu dusunmuyorum.. Neden derseniz ; ÖMSS nin bir oncesi yok.. Taban - Tavan Puanları yok .. O sebeple Hangi Gruptan giriliyorsa ; Lisans Girenler ( ÖMSSP3 ) icin 5.144 , Ön Lisans Girenler ( ÖMSSP2 ) icin 7.070 , Ortaöğretim Girenler ( ÖMSSP1 ) icin 48.000 kisi de kacinci sirada olunduğudur .. Her Grubun kendi siralamasi ayrı olacaktır.. Yani ben Lisans - Genel Özürlü Girdim; benim sadece ÖMSSP3 Puanım hesaplanacak ve 5.144 kisi icinde kacinci oldugumun bilgisi verilecektir.. Bizim puandan daha cok kacinci sirada oldugumuz onemlidir .. Örnek : Ben 700 üncü oldum ve Lisans 1.000 kisi alınacak.. Bu durumda ; Kotu bir Tercih Sıralaması yapmassam muhtemelen atanırım.. ama puanım 80 ; Hep istanbul, izmir ve ankarayı yazarsam; 80 lede acıkta kalma ihtimalim olabilir..Size soyle soyliyyeim; sitelerdeki yorumlara ve netlere cok takılmayın .. Mesela bir Ortaöğretim Mezunu ÖMSSP1 Puanı 90 ; Bir lisans Mezunu ÖMSSP3 Puanı 70 ; Ortaöğretim Mezunu mesela istanbul da bir semti secip acıkta kalabilir, lisans mezunu bu puanıyla istanbul da bir semte atanabilir.. Tercih edilmeyen illerin puanları dusuk kalabilecektir.. 30 Puanla bile atama gorurseniz şaşırmayın... 2010 Sağlık Bakanlığında oldugu gibi .. Mesela Siirtti sanirim; 1 Kisi Lisans Başvuru yapmış ve 1 kisi alınacakmış, adam 30 puanla atandı .. ÖMSS - 2012 de de bu ve buna benzer durumlarla nadiren de olsa karşılaşabiliriz... Saygılarımla ...

hunter

Üye
Üye
Alıncak sayı 7000 ise;her öğrenim grubundan eşit kişi alınacağını varsayarsak ilköğretim 1750,orta öğretim 1750,önlisans 1750,lisans 1750 (toplam 7000 ediyor). Bu hafta içinde açıklanacak sonuçlarda kendi katogorisinde sıralamada 1750 kişinin arasına giren atanır diye kendimce bir öngörüm var...Kaynak filan sormayın bu sadece benim şahsi yorumum..

sebboy

Üye
Üye
benim tek yazabılceğım yer istanbul ondan korkuyorum özcanbey puanımda iyi gelmicek oyüzden istanbuldan başka yerleride yazcam mecburen

YassaX

Üye
Üye
hunter ; ben ayllardır şahsi yorumlarımla buradayım.. Tabiki de Resmi Açıklamalar yapıldığında paylaşiyoruz .. Sizin Öngörünüze ben de katılıyorum; ancak; KURA Başvurusunda Rakam o kadar yuksek olmayabilir; buda benim dusuncem.. Tahminim de 25 Mayıs 2012 Cuma Aksam ustu ÖMSS Sonuçlarının acıklanacağı dusuncesindeyim..

sebboy ; istanbul'un puanları mutlaka yuksek olacaktır.. Giren Engelli Sayısı cok ve İstanbul'un tercih edilme olayı da cok oldugundan ; sadece İstabul u yazman cok mantıklı degil.. Diğer illerde alternatif olarak dusunulmelidir.. ÖMSS Sonuçları bir acıklansın; sıralamamız nedir bir gorelim; ona gore birseyler yapacağız.. ALLAH Hepimizin Yar & Yardımcısı Olsun ...

Tekerlekli Sandalye