İlk Defa ÖTV İndirimli Araç Alacaklar İçin

guner74

Üye
Üye
Merhabalar. ÖTV indirimli araç almak istiyorum. Şuan itibariyle Engelli Sağlık Kurulu Raporum yok. Doğuştan kalça çıkıklığım var, ve sol bacağım diğerine göre biraz kısa. Bu yüzden otomatik vitesli bir araç almak istiyorum. Şimdi sizleri bir kaç sorum olacak. ÖTV indirimli araç almak için önce Engelli Raporuna mı ihtiyacım var? Eğer varsa rapora herhangi bir ibare yazdırmam gerekli mi? B Sınıfı sürüce belgem var. Tekrar sınava girmeme gerek var mı? Aldığım arabayı sadece ben mi kullanabilirim? Araç plakasına özürlü işareti oluyor mu? İzleyeceğim yollar ile ilgili bilgi vermek isteyen bu konuda tecrübesi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Şimdididen teşekkürler.

balkesli

Üye
Üye
merhaba ilk önce yetkili bir hastaneden ötv indirimi için rapor alın başvururken ötv indirimi için almak istediğinizi belirtin alacağınız raporda ötv indiriminden yararlanır veya buna benzer bir ibare olması gerekir.
ehliyet için ayrıca bir rapor almanız gerekecek bunu için aile hekiminizden sevk alacaksınız aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız buradan aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz buradan aldığınız raporla emniyete gidip ehliyetinizi değiştireceksiniz.
aracı 3. dereceye kadar yakınlarınız kullanabilir ancak bunun için tse nin onay vermesi gerekiyor tse sadece kendisi kullanabilirde diyebilir. engelli plaka isteğe bağlı ister normal ister engelli plakası alın size kalmış.

Tekerlekli Sandalye