İlkokul mezunları özürlü memur sınavına (ÖMSS) giremez mi?

DİSABİLTY

Üye
Üye
Arkadaşlar buradaki konuda http://engelliler.gen.tr/f58/engelli-memur-alimi-icin-merkezi-sinav-yonetmeligi-9918/ özürlü devllet memuru alımı için yapılacak ÖMSS sınavı için

b) ÖMSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlüler için eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla sınav sorusu hazırlanması, değerlendirilmesi ile özürlülerin bu sınavlarda ulaşabilirlik şartları oluşturularak yapılır.

Deniliyor. Ben ilkokul mezunuyum. Şu an için SSK lı çalışıyorum şükür bir işim var ama bende bu sınava girerek devlet memuru olarak işimi garantiye almayı düşünüyorum. İlkokul mezunu olmam bu sınava girmme engel olurmu? Ben yukardaki B maddesinden bunu anladım..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır sınava giremezsiniz. Ama başvuru yapabilirsiniz. Sınavsız sadece kurayla (oda çıkarsa) atanma şansınız var.

c) Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebilir.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
İlkokul mezunları için şu aşamada kura çekileceği doğru olsada, net yanıt "sınav klavuzu" yayınlandıktan sonra verilebilir ancak. Şu aşamada klavuz yayınlanmadı o nedenle klavuzu beklemekte fayda var...

sevecen53

Üye
Üye
offff offf

sınav klavuzu ne zaman yayınlanacak acaba bir bilginiz varmı ?

YassaX

Üye
Üye
sınav klavuzu ne zaman yayınlanacak acaba bir bilginiz varmı ?

sevecen53 , bir arkadaşım Devlet Personel Başkanlığı'nı Sınav Klavuzu için aradı ve cevap aynen şu şekilde : Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor, Aralık ayında Yayınlamayı düşünüyoruz şeklinde bir yorumda bulunmuş..Kendi kişisel tahminini de Aralık 15 'ten sonra olarak söylemiş. Yani en iyimser haliyle Aralık Ayı ortaları diyebiliriz.

sevecen53

Üye
Üye
inşallah hayırlısı olur bizler için.bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim YassaX bey.

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
facebook dan takip edebileceğimiz bi grup'unuz varmı YassaX bey ?

sevecen53 direk bir grup ismi veremeyeceğim, Ancak arama kısmına KPSS ve ÖMSS yazıp, oradan sayfalara bakabilirsiniz

Son düzenleme:

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar buradaki konuda http://engelliler.gen.tr/f58/engelli-memur-alimi-icin-merkezi-sinav-yonetmeligi-9918/ özürlü devllet memuru alımı için yapılacak ÖMSS sınavı için

b) ÖMSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlüler için eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla sınav sorusu hazırlanması, değerlendirilmesi ile özürlülerin bu sınavlarda ulaşabilirlik şartları oluşturularak yapılır.

Deniliyor. Ben ilkokul mezunuyum. Şu an için SSK lı çalışıyorum şükür bir işim var ama bende bu sınava girerek devlet memuru olarak işimi garantiye almayı düşünüyorum. İlkokul mezunu olmam bu sınava girmme engel olurmu? Ben yukardaki B maddesinden bunu anladım..

Arkadaşlar İlköğretim Mezunlarının Kura ile atanması Hakkında :

ÖMSS 'ye Başvuracak ilköğretim mezunları ilk etapta ÖMSS başvuru formunu doldurup diğer evraklar kimlik sağlık raporu sertifika ÖMSS başvuru bürölarına vereceklerdir daha sonra başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra tercih kılavuzları yayınlanacaktır bu tercih kılavuzuna göre çalışmak istediğiniz kurumları kura başvuru belgesinde seçerek doldurup ilgili merkeze vermek suretiyle kuraya tabi olacaksınız.noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak kura sonucu işe yerleştirileceksiniz . ÖMSS icin Sınav Klavuzu Daha yayımlanmadı.. Yani ÖMSS Başvuruları daha başlamadı. Sınav Klavuzu Ocak Ayı Sonlarına dogru yayımlanınca , ÖMSS Başvuruları da Şubat Ayının başlarında olacağını tahmin etmekteyiz...

Tekerlekli Sandalye