İlkokul mezunu emekli olan biri ÖMSS'ye girebilirmi?

rancere

Üye
Üye
arkadaşlar ben malulen emekliyim yaşım 35 3 ay oldu emekli olalı ben ömss ye katıla bilirmiyim ilkokul mezunuyum ve katılıyosam şu anda biyere kayıt yaptırmam gerekiyormu

HacıEmre

Üye
Üye
madem malüllük durumun yok ne diye emekli oldun yetimlerin hakkını yiyon

YassaX

Üye
Üye
arkadaslar bende ilk okul mezunuyum basvurabilirmiyim ömss ye

ahmet bayazit ; ÖMSS Başvurabilirsin evet, ancak Sınava girmeyeceksin, KURA ile atanmaya çalışacaksın. Aşağıdaki bilgi senin icin yeterli olur. Ayrıca vereceğim Link'ten ÖMSS ile ilgili herseyi bulabilirsin : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

KURAYA; İLKÖĞRETİM/İLKOKUL/ORTAOKUL MEZUNU OLAN VEYA ÖMSS’NİN YAPILDIĞI YIL İTİBARİYLE MEZUN OLABİLECEK DURUMDA OLAN ÖZÜRLÜ ADAYLAR BAŞVURACAKLARDIR. BU ADAYLAR SINAVA GİRMEYECEKLER, SADECE KURAYA KATILMAK İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARDIR.
KURAYA KATILMAK İÇİN BAŞVURU SÜRESİ: AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜNE ÖN KABUL VE TAAHHÜT BEYANI BELGESİ ALMAK İÇİN BAŞVURU SÜRESİ: BU SÜRE, 14 MAYIS 2012 TARİHİNDE BAŞLAYACAK, 25 MAYIS 2012 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR.

rancere

Üye
Üye
sende anlayış ve davranış bozuklığu var anlaşılan kardeşim cevabın biraz sert olmuş bende sana onun için sert cevap yazıyom ben malülen emekli olamıcek olsam drlar zaten onay vermezdi emekliliğimi istediğimde bu sınav olayı yoktu onun için yazdıklarına dikkat et biraz kımsenin hakkını yemiyom gözünle görmeden izsanların durumunu maddiyatını maneviyatını bilmeden bu sitede yazma bu sözlerim hacı emre isimli şahışa hitaben yazılmıştır

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
HacıEmre ve rancere ; Arkadaşlar sitemizde bu şekilde yazılarınıza izin verilmeyecek, uyarı yapmadan mesajlarınız silinecektir bilginiz olsun..

rancere

Üye
Üye
sayın özkancey hacı emre isimli kullanıcı hakkını yiyiyosunuz deyince bu yazıyı yazmak mecburiyetinde kendimi savunmak istedim kişileri görmeden yargılamısn insanların durumunu bilmeden yazıyo uyarırsanız memnun olurum saygılar

YassaX

Üye
Üye
rancere; cevap yazma hakkınız her zaman vardır, ancak Saygı Sınırları Cercevesinde.. Yazdığınız mesajda kucuk bir değişiklik yapmak zorunda kaldim.. Bir dahaki seferi; uyarı yapmadan bu tarz mesajlar direk olarak silinecektir... Dikkat ederseniz mesajımda sadece size uyarı yapmadım, HacıEmre isimli üyeye de aynı uyarıyı yaptım..

YassaX

Üye
Üye
rancere ; Rica Ederim.. Bu arada bu konuyu açıp öğrenmek istediğin cevabı bende bilmediğim icin cevaplamadim.. Herhangi bir yorumum da yok.. Tavsiyem var sadece ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını ya da Devlet Personel Başkanlığını arayabilirsin, konuyu öğrenmek adına.. Saygılarımla

baskent06

Üye
Üye
arkadaşlar ösmm ile ilgili benimde sorum olacak umarm dogru yere soruyormdur yeniyim

slm özkan bey ben ankarada oturuyorum 25 yasındayım ve iç hastalıgımdan dolayı 2006 yılında %80lık rapor aldım askere gitmedim raporun nedeni 2022 maaş için ben bu raporu ösmm için kullanabilirmiyim ve kuraya katılma şansım varsa kazanırsam ki olduğum şehirdemi yoksa başka yerleremi atama olacak ve benim raporda aslının fotokopisi ibaresi yok geçerli olurmu bilgilendirirseniz sevinirim yeni üye oldm umarım konuyu dogru yerde sormuşumdur.

Tekerlekli Sandalye