İnsanlar Acımasız!

zeynep2412

Üye
Üye
Bende doğuştan engelliyim evde doğum yapıldığı için havale geçirmişim havale sonucu konuşmada sorun yaşiyorum allaha şükür bütün ihtiyaçlarımı karşilayabiliyorum şuan 21 yaşındayım . bilgisayar proglamlama bölümünü bitrdim tek başıma oralarda okumak hiçde kolay olmadı fakat sonra eski erkek arkadaşımla tanıştım .o bana cok yardımcı oldu her konuda mutluydum eskisi gibi engelli bile görmüyordüm bile kendimi ki umrumda da değildi seviyor seviliyordum deger görüyordum benden hiç bir zaman utanmadı yada bana hissettrmedi hersey çok güzel gidiyordu taki onun ailesi mezuniyete gelene kadar beni ailesi ile taniştırmıştı cok heycanlanmıstım fakat ailesinin benden hoşlanmadiğini hissetmiştim ve yanılmamışım ve okullar kapanıp memleketlerimize dönmüştük aylar geçtikçe aramız bozuluyor soyuyordu anlamıyordum oyle bole derken ben daha fazla dayanamayıp ilişkmize son verdim ve bölece ayrıldık ben hala ayrılıs sebebini bilmiyordum taki ünivden onun oda arkadaşıyla konuşana kadar bana dediki onun ailesi seni istemiyordu onunla evlendiğim taktirde evladım değilsin seni evlatlıktan red ederim demiş ben engelliyim die ben bunu duyduğumda nasıl acı çektim anlatamam o an ölmek istedim hayatdan nefret ettim insanlar bazeb o kadr acımasız oluyor ki ? sen nerden biliyorsun ki benm nasıl bir insan oldumu?? üstüne birde işsizlik eklendi 1 yıldır evdeyim hiç bir şekilde iş bulamıyorum evdeyim sürekli sanki insanlardan arkadaşlarımdan da kendimi soyutladım şuan piskolojimin iyi olduğunu hiç sanmıyorum bunalımın eşiğindeyim hiçbir şekilde mutlu değilim sahte sahte gülümseme yüzümde hergünüm bir diğerinden farksız elimde olsa bütün uyumak istiyorum ama tek bir amacım var onun babasıyla birgün karşilaşmak...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu tür ayrılıklar malesefki çok fazla oluyor aileler engelli birine evladını yakıştıramıyor. Büyük bir saçmalık ve önyargı olsada bir çok insan bu durumla yüz yüze kalabiliyor. Bu durum sizi böylesi karamsarlığa sokmasın toparlanıp engelli olsanızda güçlü olduğunuzu kanıtlamalısınız. İnsanların bu çirkin tutumları sizi hayattan soyutlamamalı aksi takdirde kazanan o insanlar olacaktır. İnsanı insan olduğu için kabullenmeyip engelli/engelsiz ayrımı yapanların ekmeğine yağ sürmek gibi bir şey şu an sizin hayata küskünlüğünüz. Haddim olmayarak nacizane fikrim kendinizi bırakmayın hayata sımsıkı sarılın ve bu hayatta bende varım deyin.

zeynep2412

Üye
Üye
teşekkür ederimm :) ama bunun için çok çaba sarf ediyorum ama olmuo ben inatlaştıkça hayatta benimle inatlaşiyor bi süre sonra pes etmek zorunda kalıyorsun:(:(önüme fırsatlar çiksa bir yerden başlayacagım ama yok yani hiç bir şlekilde olmuyor

elifsahh

Üye
Üye
zeynepcim daah cok gencsin. öününe ne fırsatlar cıkacak. hemen bırakma kendini. yenilme insanlara ve hayata.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yaslanın geriye yakın sigaranızı alın çayınızı elinize ve hayata gülüp geçin ne bileyim mesela siz onların yaptığı bu cahilce davranışa karşı metanetinizi yitirmeyin, onlar size karşı acımasızca sözler sarfetmiş olabililer ama siz olgun bir davranış sergileyip kaderinize küsmek yerine ayakta durun ve sıfırdan başlayın.....

Tülayca

Üye
Üye
Hoşgeldin zeynep, anlattığın şeylerin çok örnekleri var. Mesela buradaki konuda da yazıyor. Engelliler Sitesi - Engelliler ve Dostları Platformu - Tüm Engelleri Yok Sayan Bir Aşk Öyküsü!
Engelli kişiyle engelsiz kişinin evliliklerine ilk önce aileleri karşı çıkıyor. Sanki evlenen onlar gibiymiş gibi. Evliliğe karar veren kişi belli yaşa gelmiş kendi kararlarını verebilen insandır. Çevrenin dayatmaları nereden bakılırsa bakılsın doğru değil. Ama bu dayatmalar oluyor. Eminim erkek arkadaşın bu dayatmalara boyun eğmek zorunda kalmıştır. İnan çevre baskısı olmasa oda ayrılmak istemezdi. Yinede hayat devam ediyor ve her haliyle güzel. Bu güzellikleri yaşamaya bak.

sinandeniz

Üye
Üye
zeynep hanım umarım hayatınızdaki son üzücü konu bu olur neden biz engelliler bir üzücü bi konu olduğunda tek taraflı üzülmeye kendimizi tek aday gibi gözteriyoruz neden hayattan bize karşı yapılan üzücü olaylara daha pozitif bakmıyoruz zeynep hanım bırakın gerçekten tek kaybeden siz deyilsiniz erkek arkadaşınızda kaybeden tarafta hı belki şuanda farkında veya deyil ama inannın hayatın inadına engellilere bi ucube gibi bakanların inadına dimdik ayakta durup sağlıklı insanlardan daha çok başarılı olduğumuzu o tarz insanlara gösterdiyi zaman bi engelli inanın karşı taraf çıldırıyo :) buda benim hoşuma gidiyo sizi kimsenin üzmesine bence kesinlikle izin vermeyin şu yalan toz pembe dünyaya gerçek mutluluk ve ayakta durmayı gösterme toz pembe hayatın pan zehiri bence benim düşüncem tabi saygılar size hayatta başarılar..

destiny07

Üye
Üye
ben öyle düşünen kalın kafalı ailelerden nefret ederim . asıl özürlüler onlar. öbür tarafta anlarlar dışlamayı .hor görmeyi.

Kar Çiçeği

Üye
Üye
Sen hiiiç üzülme zeynepciğim; İnsanı insan yapan el, ayak, dil, göz, kulak değildir ki bunlar olmayınca yarım insan olunsun. Seni engelin yüzünden istemeyenlerin ellerinde engelli olmayacaklarına dair belgeleri var mıymış acaba??? Asıl böyle düşünen insanlar engelli, düşünce engelli.

bacak14

Üye
Üye
kendini aş artık kardeş hayatı kendine zehir etme zaman gelir bu durumun aklına geldiginde kendine gülersin..

Tekerlekli Sandalye