İnsanların bakışlarından rahatsız oluyorum!

SonsuzlukÖzlemi

Üye
Üye
Normal diye algılanan bir bedene sahip olmamanın getirdiği pskolojik ezikliği kendi kendime yenmeye çalışsamda sokağa çıktığımda "insanların bana garip garip" bakmasına bir türlü alışamadım. Sanki sürekli bana bakıp kendi aralarında birşeyler fısıldaşıyorlarmış gibi bir his oluyor içimde. bazen kendi kendime ben "ucube"miyim diye sorduğum anlarım bile oldu.

Bu yüzden kendimi eve kapayıp kimseyi görmek istemiyorum. :( bu satten sonra kendi bedenimi değiştiremeyeceğimin farkındayım. ne yapmalıyım onuda bilmiyorum. eve kapanmanın çözüm olmadığınında farkındayım ama başkada bi yol bulamıyorum..:(

gülümse_hayata

Üye
Üye
İnsanların bakışı hayatımızda daima var olmaktadır. Güzel olsan bakılır çirkin olsan keza öyle şık giyinsen bakılır bakımsız basit giyinsen durum yine aynı bu durumda eve kapanmak sadece kendinize eziyetten başka bir işe yaramaz. Engellide / Engelsizde olsan insanlar bakacak tedirgin edecek daima bir şeyler bulabilme yetisine sahip

Bu durumda neden kendimi hayattan soyutlayıpda kendimi çekilmesi zor bir sürece sokayım kim nasıl isterse öyle baksın insan görmek istediği gibi görür bana kalırsa geriside boş hayat her şart ve zorluğuna rağmen yaşanası ve mutlu olmak için çabalanılası değilmidir.

SonsuzlukÖzlemi

Üye
Üye
öylede işte gerçekler anlatıldığı yazıldığı gibi olmuyor. siz kendinize aman banane bakan baksın diyorsunuz kendinizi hazırlıyorsunuz biri bakıyor görmezden geliyorsunuz ikisi bakıyor görmezden geliyorsunuz biyerden sonra daralıyor insan işte.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Muhakkak'ki daralıyor sinirleniyor hatta üzülüyorsunuzdur buna hiç bir lafım olamaz. Söylemek istediğim sizleri bu psikolojiye sokmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmek gibi değilmi kendinizi eve kapamanız üstelik size hiç bir getirisi olmadığını bile bile daha çok sitrese girmenize sağlıyacağını bilerek bunu yapmak bence sadece kendinize ceza vermek gibi bir şey.

Oysaki bu cezayı hak edecek ne yaptınız bir takım engellere sahip olmaktanmı kazandınız bu cezayı diyeceğim o ki kendinize bu kötülüğü yapmayın yıpranan yine sadece siz olursunuz kimseye hiç bir şey olmaz nacizane bu benim fikrim tabiki katılanda olur katılmayanda dilerim herkez mutlu olduğu gibi yaşasın

Tekerlekli Sandalye