İnternet Üzerinden İlaç ve Bitkisel Ürün Almayın!

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan alış verişlerde gündeme geldi. Kuşkusuz internet üzerinden yapılan alış veriş hepimiz için büyük kolaylık demek. Oturduğumuz yerden bir tıkla istediğimiz ürünün siparişini vermekteyiz.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlere genel anlamda karşı olmasamda “ilaç ve bitkisel ürünleri” kesinlikle almamanızı öneririm.

İlaçlar sadece ve sadece DR tarafından yazılır eczacı tarafından satılır. Söz konusu ilaç ve insan sağlığı olunca Hiçbir şekilde sağlığınızı riske atmamanızda önem var. Başka bir ürün alsanız ve bozuk çıksa bunun bir şekilde telafisi olur ama sağlığınızı tehlikeye atarsanız geri dönüşü olmayan bir yola girerseniz.

Güncel bir örnek vermekte fayda var; son zamanların popüler zayıflama ürünü altın çileği kullanan biri hayatını kaybetti. Sabah gazetesinin yaptığı araştırmada altın çilek kapsülü üreten pek çok merdiven altı yerler olduğu belirlenmiş. Bu kişiler merdiven altında ve sağlıksız koşullarda ürettikleri altın çilek kapsüllerini kurdukları web siteleri aracılığıyla binlerce kişiye sattıkları ortaya çıktı...

Siz siz olun internette dilediğiniz gibi dolaşın, okuyun, yazın çizin ama sakın ilaç ve bitkisel ürün siparişi vermeyin!

F

Fırtına

Guest
sağlık teknikeri,
çok önemli bir konuya değindin.. teşekkürler..

dediğin gibi; ilaçlar sadece ve sadece doktor tarafından yazılır, eczacı tarafından satılır.. sağlık söz konusu olunca, çok dikkatli olmalıyız.. bilhassa zayıflama adı altında satılan hiç bir ilaca rağbet edilmemeli.. hele hele internet ortamından zayıflama ilacı dahil hiç bir ilaç (asla..) temin edilmemeli.!!! bu konu da insanlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum.!!!

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Ben teşekkür ederim efenim. İş öyle bir noktaya geldiki utanmasalar dr ve eczacılara ihtiyaç yok diyecekler. Bitkisel ürünlerin kullanımına karşı biri değilim. Hatta kendimde bol bol kullanırım ama ne üdüğü belirsiz kişi ve yerlerden almamak koşuluyla tabi. Hele hele mucize zayıflama mucize sigara bırakma gibi adının önüne "mucize" kelimesi getirilen ürünlerden koşarak uzaklaşın. Mucize diye bir şey yok olsa olsa destekleyici tedavi olur.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu konuya kısacık bir anımla dahil olmak istiyorum ben bir sigara kullanıcısı olarak sigara bırakmayı sağlayan bir ilaç duydum denesemmi denemesemmi diye gelgitler yaşadım. Sonrasında eczaneye giderek bu ilacı sordum eczacı beyin bana söylediği kelime aynen şöyleydi.

Daha çabuk ölmek istiyorsan kullan bu ilaçları evet sigara sağlığını bozuyor ama bu ilaçlar bozmakla kalmıyor daha kısa sürede öldürüyor demişti.

İlacı kullanmaktan bu vesileyle vazgeçtim diyeceğim o ki bu tür ilaçlar çok ciddi boyutta tehlike arzediyor. Bu ilaçlarada bunları satanlarada prim vermeyelim.

F

Fırtına

Guest
iş öyle bir noktaya geldi ki, utanmasalar dr ve eczacılara ihtiyaç yok diyecekler.. doğru söze ne denir.?! kocaman bir haklısın :)

bitkisel ürüne bende karşı değilim.. ve bol bol kullananlardanım.. ama öyle ne ''üdüğü..'' belirsiz kişi ve yerlerden de almam.. sigara bıraktıran/zayıflatan ''mucize..'' ürünlere çok karşıyım ve kullanmayı asla düşünmüyorum vede hiç kimseye tavsiye etmiyorum.. elbette.. ilaç tedavi nin destekleyicisi ve yardımcısıdır.. amaaaa...........''doktor tarafından yazılan ve eczacı tarafından satılan..'' ilaçlar.!!!

Tekerlekli Sandalye