Irritable bağırsak sendromu için yüzde kaç oran verirler?

Ackurt19

Üye
Üye
Irritable bağırsak sendromu için yüzde kaç oran verirler?
Arkadaşlar ben de
prostat var,
Irritable bağırsak sendromu var,
kalp ritim bozukluğu var,
Rapor alırken bunları söylemedim. Mesela günde 20 defa büyük tuvalete çıkıyorum. Bir o kadar da küçük tuvalete çıkıyorum. Bunlardan ne oran alabilirim ben.
Günde 16 saat solunum cihazına bağlı yaşıyorum.
Ağır Osas var
Hele sık sık tuvalete çıkmam benim sosyal hayatımı alt üst ediyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İrritabl (Spastik kolon) barsak sendromundan:

1:Kolonik veya rektal hastalıklara bağlı kalıcı bozuklukları sınıflama kriterleri:

Sınıf 1) Özür oranı:% 10
Kolonik veya rektal hastalığın nadir ve kısasüreli belirti ve semptomları ve aktivitelerde sınırlama özel diyet veya tedavi gerektirmemesi ve sistemik bir bozukluk olmaması, ağırlık ve beslenme durumunun arzulanan seviyelerde tutulması ve cerrahi prosedürler sonrasında sekel olmaması..

Sınıf 2) Özür Oranı:% 25
Kolonik veya rektal hastalığın objektif bulguları veya anatomik kayıp veya değişimleri ve hafifağrının eşlik ettiği barsak fonksiyonlarının nadir rahatsızlıkları ile birlikte olan hafif Gİ semptomlar ve diyette minimal kısıtlamalar veya hafif semptomatik tedavi gerekmesi ve beslenme sonuçlarında bozulma olmaması..

Sınıf 3) Özür Oranı:% 50
Kolonik veya rektal hastalığın objektif bulgularıveya anatomik kayıp veya değişimleri ve Periyodik veya devamlı ağrının eşlik ettiği, barsak alışkanlığının orta ve ciddi şiddetlenmelerle seyreden rahatsızlığı ve aktivite kısıtlaması, ataklar sırasında özel diyet ve ilaçlara ihtiyaç duyulması ve temel belirtiler (ateş, anemi veya kilokaybı) bulunması..

Sınıf 4) Özür Oranı:% 75
Kolonik veya rektal hastalığın objektif bulguları veya anatomik kayıp veya değişimleri ve barsak fonksiyonlarının dinlenme sırasında devamlı ağrı ile birlikte sürekli bozuklukları ve aktivitenin tam sınırlanması, diyetin kısıtlanması ve tedaviye rağmen semptomların tam olarak kontrol edilememesi ve temel belirtiler (ateş, kilo kaybı veya anemi) bulunması veya remisyonların uzunsürmemesi..
Cetvele göre bu oranların verileceği söyleniyor. Günde 20 defa büyük abdeste çıkmak IBS için seviyenin yüksek olduğunu gösterir.

Tekerlekli Sandalye