İş görüşmesinde raporumu kabul etmediler ne yapmam gerekiyor

farfan

Üye
Üye
Engelli raporu mu aldı fotokopisi çekti yalnız bana dedi ki bu orjinal olan değil devlet im verdiği var onu al ilerde lazım olur dedi anlayan?

sinandeniz

Üye
Üye
hayırlı olsun '' DA '' bizlerde sorunu anayamadık ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sormak istediğinizden hiç birşey anlayamadım lütfen daha açık bir şekilde sorunuzu sorarsanız size yardımcı olmamızı kolaylaştırırsınız.

farfan

Üye
Üye
şimdi insan kaynakları bana dediki engelli raporumu aldı baktı bu aslında işlere girerken orjinal değil dedi daha orjinal rapormu oluyor anlamadım ki kaymakamlıktan alınıyormus biliyormusunuz baska rapor warmı özürlü kimlik kartını gösterdim bu değil dedi raporun belediye tescilli olanı warmıs walla anlamadım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Elinizdeki rapor aslı değil sanırım sizden raporun aslını istemişler yada aslı gibidir diye onaylatmanız gerekiyor.

farfan

Üye
Üye
hayır sağlık bakanlığı onaylı hastane adı falan bildiğimiz rapor :) acaba karıstırdımı ki üstünde resmim falan hersey mevcut işe girerken falan ayrıca istiyorlarmıs o rapor dedi bu da oluyo tamam ama dedi bu değil dedi
acıklığa kavusamayacak sanırım

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam farfan,

İş görüşmesinde raporun aslını verip vermediğinizi yada tam olarak hangi belgeyi teslim ettiğinizi bilemiyorum ama sizin dediğiniz şekilde farklı bir rapor olmadığını insan kaynakları yetkilisine söyleseydiniz. Şu an için en azından İstanbulda iş görüşmelerinde insan kaynakları engelli personelin raporun aslına bakmak istese de fotokopisini alıyor ve zaten siz siz olun raporunuzun aslını asla kimseye vermeyiniz. Fotokopisini noterde onaylatarak aslı gibidir yazısını ekleterek zaten raporun yerine geçeceğinden başka bir belge teslim etmenize gerek de kalmayacaktır.

Üzgünüm ama ya sizinle görüşen firmanın insan kaynakları yetkilisi ya engelli personeli işe alım prosedürünü bilmiyordu yada siz dalgınlıkla yetkiliye başka bir belge verdiniz. Bu olayın farklı bir açıklamasını yapamıyorum.

Sağlıcakla kalın, paylaşımla kalın,

farfan

Üye
Üye
rapor orjinali evet bundan sonra fotokopilerini götüreceğim neden aslı gibidir diyerek oynaylatacağız on anlamadım üzerinde değişiklik mi yapılıyor gazoz ağacı zaten insan kaynakları işe almamak için sormadığı soruları sordu bana engelli görünmüyoeum pekte :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

farfan

Üye
Üye
gazoz ağacı ablam bir özel sorum olacak özelden yazabilirsen sevinirim

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam farfan,

Forumlardan okuduğum kadarıyla işe kabul edildiğini anladım. Hayırlı, uğrulu olsun arkadaşım ama benin anlayamadığım yada anlamak istemediğim hatta kabul edemediğim bir söz takıldım kusura bakma olur mu?

'' Engelli Görünmüyorum pekte :) ''

Engelli görünüp görünmemek ne demektir ? Engelliler farklı görünüşte olan insanlar mıdır? onların belirli bir kalıpları ve aslında olmaları gereken farklı bir görüntüleri mi vardır ? bak bunu aslında tam olarak bu cümleyi hayatım engellendikten sonra karşı taraflardan yani ötekilerden diyelim öyle çok duydum ki ve öylesine şiddetle karşı çıktığım bir söylem ki şu anda yazdıklarım senden çok bu söylemi dile getiren tüm insanlara;

Engelli görünmek diye bir şey yoktur ! olmamalıdır da! Çünkü engelli kelimesinin anlamı tam olarak kişinin her ne sebeple olursa olsun hayattan bir şekilde engelleniyor oluşudur bana göre ve bunun fiziksel bir dışavurumu olmayabilir hatta çoğu zamanda yoktur. Türk toplumunda engelli denilince akla hemen kolu, ayağı, gözü, kaşı eksik, yarım kalmış bir uzuva sahip olmak yada hasarlı, yaralı bereli bir dış görünüşe sahip olan kimse akla geliyor ki bu bana göre o kadar yanlış bir bilgisizlik ve kalıplaşmış önyargıdır ki sanırım yıkmak da kolay kolay olmayacak tıpkı engellilere karşı beslenen tüm önyargılar gibi...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
gazoz ağacı ablam bir özel sorum olacak özelden yazabilirsen sevinirim

Selam farfan,

Sorunuz ne kadar özel olursa olsun ben aslında sizin forumda paylaşmanızı tercih ederim ama yine de foruma yazamayacağınız kadar özelse elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

Forumlarda soru sormanın özelden farkı sizinle ilgili soruya verilecek yanıttan birden çok daha fazla kişinin faydalanıyor oluşudur . Bunu bilmenizi istedim.

Sağlıcakla kalın,

Tekerlekli Sandalye