İş gücü kaybı oranı ve gerekli belgeler hakkın da

mustilem30

Üye
Üye
merhabalar ,

2006 yılın da iş için gitmiş olduğum servis esnasın da trafik kazası geçir dim bu durum dan ötürü ,

Sağ femur opera kırıgı ve dalağım alın dı ve araba fobım başladı ve yürüyüş bozukluğum mevcut ,
mahkeme bana şuan sürekli iş görmezlik tespitim için başvurmamı istiyor,fakat ben şuan çalışıyorum buradan cıkacak rapor,

benim lehime mi olur aleyhime mi ?
İş gücü kaybım sizce % kaç olabilir.
rapor aldığımı varsayarak bu benim işten çıkarılmama yada bir maaş bağlanmasına sebp olabilir mi ?

biraz araştırma yaptım %10 dan fala rapor gerekiyor muş bu rapor aynı işte çalışma ma en gele olur mu acaba yardımlarınız bekliyorum iyi günler.

İsen Buga

Üye
Üye
herşey sizin lehinize olabilir.
ancak ne iş yaptığınızı bilmediğim için net bir karar veremem. Siz bileceksiniz.
Sizde işgücü kaybı mevcut ve talep etmeniz halinde SGK dan işgücü kaybı geliri alabilirsiniz. aynı zamanda çalışıyor iseniz maaş alabilirsiniz. 2 maaş birden alırsınız. bu bağlamda işverene negatif bir etkisi yok.

mustilem30

Üye
Üye
Sayın İsen Buga,

kaza yapmadan önceki görevim teknik servis teknisyeniyudim,
Şuan Yedek parça planlama uzmanıyım.
Sizce iş gücü kaybı oranım %10 u geçebilir mi ve şu an 1500 tl alıyorum.
Karşı tarafa açmış olduğum mahkemeyi kazandım 100 % kusurlu olduğu tespit edildi.ve iş kzası olarak kabul gördü.

İsen Buga

Üye
Üye
%10 alabilirsiniz. Heyetten doktorla bir görüş derim. her % artışı işgücü kaybı maaşınızda artış olur. Atıyorum %10 işgücü kaybı maaşınız 400 lira olabilir. sizde şuan aldığınız maaş ilave oalrak 400 lira devletten alırsınız.

Yapmanız gereken belgeleri SGK.ya vermek. Onlar aracılığı ile meslek hastalıkları hastanesine sevk almak. Heyet sonrası size SGK maaş bağlar. Ömür boyu bu ek maaşı alırsınız.

mustilem30

Üye
Üye
bilgileriniz için çok teşekkürler.Müracat dilekçesi ve diğer belgelerim ile hemen başvuracağım.

Tekerlekli Sandalye