İş kazası geçirdim. İş görememezlik ödeneği alıyorum. Ne zaman emekli olurum?

Merhaba, ben iş kazası sonucu % 40 özürlüyüm. Sürekli iş göremezlik geliri almaktayım. 21.08.1983 doğum. İşe giriş 14.07.1998. Vergi indirimden yararlanıyorum. Vergi indiriminde 2004 yılında başladım. Şu an prim günüm 2150..Özürlü hakları nedeniyle kaç gün prim ödeyerek NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM.Ayrıca 14,07,1998 15 yaşındaydım.normal çalışma olarak çalışıyordum.stajerlik ile ilgim yoktu.18 yaş altı primler sayılmıyormuş.O zaman 18 yaşı doldurduğum 2001 yılından mı yoksa 1998 ssk girişten mi başlayacak primlerim...

Son düzenleme:
Anladım. İlk sigotalılık tarihi staj sigortası değilse emeklilikte hesaba katılır. Dolayısıyla sizin için bir sorun yok. Bu durumda siz 18 yıl hizmet süresi ve 4080 gün prim gün sayısıyla emekli olursunuz. Emekli olduğunuz da hem iş görememezlik ödeneği hemde emekli maaşını alırsınız.
Az olan maaşın yarısını fazla olanın tamamını alırsınız.
Atıyorum 1000 TL iş göremezlik parası 1200 TL emekli maaşı alıyorsunuz diyelim, 500 TL iş göremezlik 1200 TL de emekli maaşı alırsınız.

Selam arkadaşım acaba ne kadar işgörmezlik ödeneği almaktasın bilgi verirsen faydan olmuş olur şimdiden teşekürler.

Format 10,

Sürekli iş göremezlik maaşı; iş kazası geçirdiğiniz zaman ki maaşınız ve aldığınız iş göremezlik oranına göre değişir. Alınacak maaş herkeste farklıdır.

Asgari ücret almaktaydım iş kazası geçirdim ve evraklarımı hastane epikrizlerimi hepsini sgk ya verdim sgk beni tekrar hastahaneye bi yazıyla gönderdi heyete girdim ankaraya gönderildi evraklarım bugün teslim ettim hepsini normalde %40 raporum mevcut fakat sgk beni hastahaneye gönderdi tekrar heyete girmem için girdim heyete 1 nüshasını bana verdiler die nüshasını sgk ya gönderdiler sgk nın eline geçmiş sordum gönderiyoruz bugün ankaraya dediler raporda sol el tablo 3/5 ve beyin damarlarında tıkanıklık sol ayak tıbia femur kırıgı mevcut yazıyordu başka bişey anlayamadım acaba durum ne olur bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim ecza deposunda çalışırken trafik kazası geçirmiştim trafiktede suçun hepsini bana yüklemişler kazaya sebebiyet veren araç olay yerinden kaçtığı için bulamıyorlar suçuda bana yüklemişler anlayacagınız ben buldum o kişiyi sizce bana sürekli işgörmezlik ödeneği bağlanırmı...?

Format_10,

Ankara SGK aldığınız rapora göre değerlendirecek ve size %10 ve üstü iş gücü kaybı oranı verirse sana, sürekli iş göremezlik geliri alabilirsin.

Geri