İş kazası geçirdim. İş gücü kayıp oranım ne olur?

Recep GEMEÇ

Üye
Üye
Geçirmiş olduğum iş kazasina bağli olarak sağ ayak baş parmakta güç kaybi ve hareket kisitliliği , 2. Parmak kaybina maruz kaldim. Iş gücü kaybi için başvuruda bulunsam bana verilecek rapor %10'un üzerinde olur mu saygilarimla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranı %10 zor olur gibi geldi bana. Siz yinede benim sözlerimi kulak ardı edip başvurunuz.

tkaranfıl

Üye
Üye
herkese selam lar ben bır ıs kazası gecırdım ve sag el bas ve ısaret parmagım zarar gordu bas parmak bırıncı eklemden hıc hareket etmıyor ısaret parmagıda yumruk seklınde kapanmıyor ben bu sekılde %10 oranında ıs goremezlık alabılırmıyım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilemiyorum ama bi denemekte fayda var.

tkaranfıl

Üye
Üye
pekı raporum bıttıgınde mı bas vurcam sgk ya yanı doktor calısabılır raporu verdıkten sonramı
cunku ısverenle aramız ıyı deıl ve benı sıgortadan cıkarmak ıcın beklıyor

İskender Durgun

Üye
Üye
Sürekli iş göremezlik sizdeki hasara göre verilir. Tedavi edilebilen, kısa süren rahatsızlıklara oran verilmez. Bu sebeple tedavi bitiminden sonra başvurun derim ben.

Çok geçmiş olsun tkaranfil....

Not: istediğiniz zaman SGK na başvurabilirsiniz...

tkaranfıl

Üye
Üye
tesekkur ederım yanlız soyle bır sorun var parmagım 2 ama duzelmedı yanı kemık eksık oldugu ıcın kaynamıyor ve doktorda yapılcak bısey yok dıyor ve calısabılır raporu vermek ıstıyor ben calısabılır raporunu aldıktan sonramı sgkya bas vurucam

tkaranfıl

Üye
Üye
ıyı geceler arkadaslar sgkya ıs gucumun kaybının tespıtı ıcın basvurumu yaptım merak ettıgım sımdı gorevlendırılen mufettıs neye gore kusur oranı belırlıyor hangı konulara bakıyolar benım calıstıgım ıs yerı marangoz atolyesı ve hıc bır onlem yoktu ve halada yok yanı nasıl oluyor bu degerlendırme bılgı verırsenız sevırım

İskender Durgun

Üye
Üye
Müfettiş durumu araştıracaktır. Şahitleri dinleyecek, iş yerini inceleyecektir. İş kazası olup olmadığına ve kusur oranını tespit edecektir. Şahitlerin verecekleri ifadeler çok önemli. Ayrıca kusur oranı sizi fazlaca ilgilendirmez. Kusur oranı iş yerini bağlar. Sizin için önemli olan iş kazası olup olmadığıdır. İş kazası olarak tespit edilirse sizi hastaneye iş görememezlik oranı tespiti için göndereceklerdir. Önemli olan iş görememezlik oranıdır.

tkaranfıl

Üye
Üye
ıyıgunler iskender bey benım anlamadıgım zaten bu ıs kazası olarak gecıyo kayıtlarda yani olıyın oldugu andan bugune kadar hep resmı olarak yurutuyoruz herseyı ılk kaza gecırdıgımde hastane polısı ıs kazası olarak tutanak tuttu ve ısyerıne olay yerı ınceleme gıdıp fotograf ve sahıtlerın ıfadelerını almıs yanı bu konunun ıs kazası olarak kabul gormemesı bıraz abes olmazmı sızce bence sadace zaman kaybı dıye dusunuyorum

imq

Üye
Üye
bende aynı hikaye 11 sene süren davam...dışında yeni müfettiş görevlendirdi mufetişin iş kazasını demesini beklicem aylarca sonra %80 raporum olmasına rahmanen daha sgk anın hastenenin vericeği raporu beklicem sonra evraklar ankaraya gidicek sonra oranın kararını beklicem bekle bekele maaş bağlanmasın diye elerinden geleni yapacaklar...

İskender Durgun

Üye
Üye
ıyıgunler iskender bey benım anlamadıgım zaten bu ıs kazası olarak gecıyo kayıtlarda yani olıyın oldugu andan bugune kadar hep resmı olarak yurutuyoruz herseyı ılk kaza gecırdıgımde hastane polısı ıs kazası olarak tutanak tuttu ve ısyerıne olay yerı ınceleme gıdıp fotograf ve sahıtlerın ıfadelerını almıs yanı bu konunun ıs kazası olarak kabul gormemesı bıraz abes olmazmı sızce bence sadace zaman kaybı dıye dusunuyorum

Evet zaman kaybı ama maalesef işlemler öyle yürüyor. SGK işkazası biriminin onayı olmadan maaş bağlanmıyor. Bürokratik işlemler.

tkaranfıl

Üye
Üye
pekı sızden bısey rıca edebılırmıyım ısyerlerınde alınması gereken ve mecbur olan onlemlerle alakalı olarak bır bılgınız varmı benım calıstıgım yerde hıc bır onlem yoktu ve yetersız makına ve tecızatla calısma yapıyorduk

tkaranfıl

Üye
Üye
arkadaslar allah ıs kazası ve her turlu kaza gecıren arkadslarımıza yardım etsın zaten bu ınsan kaza gecırmıs magdur olmus hem kendısı hem aılesı neden bu kadar uzerlerkı ınsanı 11 sene bır dava surermı yav yazık allah hepimize sabır versın

İskender Durgun

Üye
Üye
pekı sızden bısey rıca edebılırmıyım ısyerlerınde alınması gereken ve mecbur olan onlemlerle alakalı olarak bır bılgınız varmı benım calıstıgım yerde hıc bır onlem yoktu ve yetersız makına ve tecızatla calısma yapıyorduk

Her yerin kendine has kaza önleme şartnamesi vardır. Bu konuda yorum yapamıyacağım, üzgünüm. İş müfettişleri bu konuda yeterli bilgiye sahiptirler, merak etmeyiniz...

İskender Durgun

Üye
Üye
arkadaslar allah ıs kazası ve her turlu kaza gecıren arkadslarımıza yardım etsın zaten bu ınsan kaza gecırmıs magdur olmus hem kendısı hem aılesı neden bu kadar uzerlerkı ınsanı 11 sene bır dava surermı yav yazık allah hepimize sabır versın

İş yerini mahkemeye verirseniz, mahkeme süreci uzun olmaktadır. Fakat SGK da işleminiz en geç 1- 1,5 senede biter. Benim süreç 1,5 sene sürdü misal olarak. Bilgilerinize...

sayın arkadasım tazmınat alabılırsınız ama normal mahkemeyle almaya kalkarsanız 5 yıl surer bu dava artı mahkeme masrafı avukat parası bı suru gıderınız olcak bıde davayı kazanamama soz konusu olursa daha kotu bız yıllardır bu ışın içindeyız hiç bı uçret almadan mahkemesız hal edıyoruz 40 gun ıçınde davayı sonuçlayıp paranız hesabınıza yatıyo ılgılernırsenız eger 0536 764 4340 arayıp detay lı bılgı labılırsınızzz..

tkaranfıl

Üye
Üye
tuncay bey nasıl halledıyorsunuz bu ıslerı merak ettım gercekten nasıl oluyorda kısa zamanda cozuyorsunuz onu anlamadım bıraz acıklama yaparsanız hem ben hemde butun arkadaslar faydalanır

Tekerlekli Sandalye