İş yeri açarsak aldığımız evde bakım ücreti kesilir mi?

kaan

Üye
Üye
Ev de bakım maaşı alan bir aile bir iş yeri acarsa ev de bakım maaşı kesilirmi saygılarımla bilgilendirisenız sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Kesilmez: neden dersen bu farklı bir konu...

kaan

Üye
Üye
nasıl farklı konu :bir iş yerı acmayı dusunuyorum ama kesilebılır diye korkuyorum

İsen Buga

Üye
Üye
işyeri üzerinize mi olacak? yani sizin adınıza mı olacak?

kaan

Üye
Üye
acarsam kendı adıma ben su an sigortalı işciyim

İsen Buga

Üye
Üye
nasıl oluyor? Bir terslik var: evde bakım maaşı alabilmek için senin evde olman gerekiyor.
Çünkü bakıma muhtaç olma durumun gerekiyor. Sigortalı işçi olarak sisteme nasıl girdin? Merak etme seni ispiyonlamam sadece bu durumda terslik var.

kaan

Üye
Üye
ben kendım deil cocuk hasta

kaan

Üye
Üye
özürlü olmayan siteye üye olamazmı ?

İsen Buga

Üye
Üye
aha ben sandım ki sakat olan sizsiniz sandım, özür dilerim... bu durumda işyeri açsanız dahi bakım maaşı kesilmez. Yalnız kazancınız fazla olursa bu durumda birşey diyemem. Aksisini bilen varsa buraya yazabilir.

kaan

Üye
Üye
ben de öyle düşünüyorum gelirine göre kişi basına düşen yuksek cıkarsa kesilir diye biliyorum ama yinede sorayım dedim tsk ederim

İsen Buga

Üye
Üye
Özürlü olmayanda üye olabilir engel değil ki. Herkes üye olabilir; ilgisi olsun olmasın herkese açık site bu...Öyle birşey ifade etmişsem; özür dilerim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İş yeri açarsanız ve işyerinden sağlanan gelir 2011 yılı için ön görülen bakım ücretindeki kişi başı gelir miktarı olan 400 TL yi geçmesine neden olursa evet kesilir. Bu arada eğer açacağınız işyerinde bakıcı olarak gösterilen kişi çalışacaksa, bakıma muhtaç kişinin bakımını aksatacağı gerekcesiylede kesilir. Zira SHÇ bu parayı bakıcıya evde kalıp bakıma muhtaç özürlüye bakması için veriyor.

kaan

Üye
Üye
evde bakım yapan kişi iş yerinde calısmıcak yanı 4 kişilik bir ev de 1600 tl geliri gecince kesilir diyorsunuz saygılar teşekkür ederim

umut21982

Üye
Üye
halil bey mrb,annem abim adına bakıcılık maası alıyor 8 aydır.biz evde 5 kişi kalıyoruz.ben 4 aydır bir işyeri açtım.aslında acmak zorunda kaldım diyelim alıcagım karsılıgında.bu konuyu bugun ogrendim ve maası aldıgımız bırımı aradım.bana gelir beyannamesi getir dediler ama muhasebeci begkurlu oldugun için maas beyannamesi olmaz dedi.askari odeme olarak bagkurum yatıyor de dedi ama bi turlu derdimi anlatamıyorum.evet ortada bir iş yeri var şirket te var ayrıca ortagız.ama iş yeri zaten zarar gösteriyor.ben birde hiç cekinmeden dürüst bir sekilde herseyi dogru anlattım isimde verdim.simdi annemin maasını keserlerse perişan oluruz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Umut maaş beyannemesi olmasada iş yerinin bi geliri gideri var. Onları gsteren bir evrak al ve SHÇ'e ver.

Tekerlekli Sandalye