İş yerinde yer değişikliği

K.t4569946

Üye
Üye
Slm
Yaklaşık 19 yıldır turistik bir otelde sigortalı ve sendikalı olarak engelli kadrosunda çalışıyorum ve 14 yıldır diyaliz hastasıyım %90 engelli raporum var.. size sormak istedigim soru !!! Ben kasiyerlik yapıyordum fakat şimdi sağlıklı insanların yaptığı işlerde çalıştırmak istiyorlar beni.
Benim ortopedik engelim yok ama beni istedikleri yerde çaliştirabilirlermi ??? Yardımcı olursanız memnun olurum haklarımı bilmek istiyorum... teşekkürler

SM-G900FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17324]K.t4569946[/MENTION] yasal olarak engelli personelin çalışacağı ve çalıştırılamayacağı alanlar raporundaki ibarelere göre düzenlenmiş, güvence altına alınmıştır. Ancak bu söylediklerim kamuda çalışan engelliler için geçerli. Açık konuşmak gerekirse özel sektör bu düzenlemelerin hiç birini sallamıyor.

K.t4569946

Üye
Üye
[MENTION=17324]K.t4569946[/MENTION] yasal olarak engelli personelin çalışacağı ve çalıştırılamayacağı alanlar raporundaki ibarelere göre düzenlenmiş, güvence altına alınmıştır. Ancak bu söylediklerim kamuda çalışan engelliler için geçerli. Açık konuşmak gerekirse özel sektör bu düzenlemelerin hiç birini sallamıyor.
Cvp için teşekkürler
Bir soru daha sormak istiyorum size!!! Ben ortopedik engeli olmayan %90 engelli diyaliz hastasıyım
5 yılını doldurmamış bi araç almak istiyorum h sınıfı ehliyeti olan birinden ama otomatik vites
Bu aracı almamda sorun olurmu acaba? Teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alacağınız araçta herhangi tertibat yoksa alabilirsiniz Fakat neden 5 yılı dolmamış bir araç almak istiyorsunuz? Rapor oranınız %90 olduğu için siz kendiniz ÖTV indirimden zaten faydalanırsınız. Sıfır araç alabilirsiniz otomatik vitesli.

K.t4569946

Üye
Üye
Hem ötv indirimi hem 2. El indirimi olunca daha karlı ve hesaplı oluyor onun için :))

Tekerlekli Sandalye