İşçimi Memurmu Olmalıyım

sekersizsakiz

Üye
Üye
Merhaba
Ben kamu kurumunda içi statüsündeyim ama bulunduğum yer evime uzak ve yorucu hizmetli kadrosundayım EKPSS de memur vb kadrolarında evime yakın bi yerde yerleşmeyi düşünüyorum ama ikilem içindeyim memur maaşları ve işçi maaşları arasında fark çokmu işçilikte yükselme şansım az diye biliyorum memurlukta yükselirsem dengelermiyim bu konuda lütfen sadece bana yardımı olacak bilgisi olanlardan fikir paylaşımı istiyorum , zaten yerleşmişsin daha ne istiyosun gibi yorumlar lütfen yapmayınız.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Meb'te beş yıllık memurum. 1900 tl maaş. yeni başlayanlar da üç aşağı beş yukarı aynı alıyor.(1850 civarıdır herhalde: Bekar ve vergi indirimsiz)
Çalıştığınız kurumda maaşınız daha yüksekse bilmem ne yaparsınız ama maddi kaybınız yoksa memurluk daha rahattır.
Saygılar..

sekersizsakiz

Üye
Üye
Tesekkür ederim . İnternette maaş tablolarına baktığım zaman en düsük memur maaşı 2200 civarı olarak gözüküyor sanırım bunlar yanlış ve katkı payı döner sermaye gibi çoğu ek gösterilmeden söylenmiş

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Memurlar.Net

Tabii kimse ayranım ekşi demez :)
En düşük öğretmen maaşı 2200 tl civarı şuan. Benim maaşım da (şuan beşinci yılı çalışıyorum) Mart 2015 yatan: 1983.64 Tl

sekersizsakiz

Üye
Üye
Hocam işin aslı ümidim bu engelli işçiye tayin hakkı idi ama kurumlar arası ibaresi bizi yaktı evime yakın olmak istiyorum .Böyle bir yasa çok adaletsiz bizim kurumumuzun nerdeyse hiç şubesi yok o yüzden memurluğu araştırıyorum.

Tekerlekli Sandalye