İşe engelli statüsünde girsem daha erken emekli olurmuyum?

Selam arkadaslar bana bi konuda yardimci olabilirmisiniz ben %42 engelli raporum var bi ise girmek istiyorum engelli olarak mi bi ise girsem yoksa normal kayitmi yapsam erken emeklilik icin hangisi uygun fark edermi etmezmi aklimsa soru isareti kalmis normalmi kayit yapayim yoksa engelli olarak mi yada fark edermi etmezmi bana yardimci olsaniz sevinirim simdiden tsk ederim

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Merhaba, elbette kademeli engelli emekliliği en erken emekliliktir. Normal statüde emekli oursanız süre çok daha uzar. Ve fakat işe normal statüde girmeniz çokta bir şeyi değiştirmez. Tabi eğer özel sektörden söz ediyorsak. Emekliliğinize yakın rapor alıp kademeli engelli emekliliği içinde başvurabilirsiniz. Burada önemli olan sigorta girişinizin yapılmış olması. Ve tabi birde işe engelli statüsünde girerseniz çalışırken vergi indirimi de alabilirsiniz.

Merhaba, elbette kademeli engelli emekliliği en erken emekliliktir. Normal statüde emekli oursanız süre çok daha uzar. Ve fakat işe normal statüde girmeniz çokta bir şeyi değiştirmez. Tabi eğer özel sektörden söz ediyorsak. Emekliliğinize yakın rapor alıp kademeli engelli emekliliği içinde başvurabilirsiniz. Burada önemli olan sigorta girişinizin yapılmış olması. Ve tabi birde işe engelli statüsünde girerseniz çalışırken vergi indirimi de alabilirsiniz.
Halilbey tsk ederim yarin ise baslicam ama normal engelli olarak degil engelli olarak kimse ise almiyor bide vergi indirimi dedinizde bn vergi falan odemiyorum bilgi icin tsk ederim

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri