İşe giderken kaza geçirdim. Bundan sonra ne yapmalıyım?

atılım

Üye
Üye
merhaba, şirketin tarafıma tahsis ettiği binek araçla işe gider iken karşı şeritten gelen bir işçi servisi süratli geldiği için ve yerlerinde yağıbana çaşlı olması sebebi ile benim şeridime girdi ve bana çarptı.
jandarma görgü tespit tutanağında karşı taraf 8/8 suçlu bulundu, benim hiç bir kusurum olmadığı tespit edildi. trafik iş kazası olduğu için iş gücü kaybım ve özür oranımın hesaplanması için tedavimin bitmesini bekliyorum.
kaza sonrasında
- sağ ön kol çift kırık (2 plak 12 vida ile tespit edildi)
- sağ bilek (1 vidalama yapıldı)
- sağ el işaret, orta, yüzük,serçe parmaklarım tırnaklarımın bulunduğu eklemden aşşağı doğru giderek artarak düşmekte
- sağ baldır ve diz eklemim kırık (12 vidalama ve iki plak takıldı )
- dizime protez eklem takılacağı fakat yaşımın genç olmasından dolayı (protezin ömründen dolayı) 40 lı yaşlarda takılmasını önerdiler.

kaza tarihi 06,12,2011, yaşım 32, sgk başlangıcım 1998, toplam pirimim askerlik dahil 2450 gün, kazadan önceki maaşım 2250, inşaat teknikeriyim,
tahmini özür oranı belirlemek zor ama tecrübelerinize dayanarak yaklaşık oranlar hakkında bilgi verebilirseniz ve yapmam gerekenler ile ilgili fikir paylaşırsanız sevinirim.

İskender Durgun

Üye
Üye
1) İş gücü kayıp oranınızla ilgili benim birşey söylemem çok zor.

2) Anladığım kadarıyla tedaviniz devam ediyor. İş yeriniz SGK'na iş kazası olarak bildirdi mi? Bildirmediyse hemen iş kazası geçirdiğinizi bildirir bir dilekçeyle SGK'na başvurun. İşyerinizden maaş almıyorsanız şu anda geçici iş görememezlik içinde SGK nuza başvurun.

3) Tedaviniz bittiğinde de sürekli iş göremezlik geliri için SGK nuza başvuruda bulunun. Sürekli iş göremezlik geliri almanız çalışmanıza mani değildir. Alırsanız hem çalıştığınız yerden maaş alırsınız hemde SGK mundan ''sürekli iş göremezlik'' geliri alabilirsiniz.

Acil şifalar...

av.ahmet

Üye
Üye
Karşı Tarafın Trafik Sigortasından Kaza Tarihi İtibariyle 1 Yılı Doldukdan Sonra Bir Devlet Hastanesinden Alacagın % Belirten Özür Raporu İle Yüksek Miktarda Tazminat Alabilirsiniz

sayın beyfen dı oncelıkle çok geçmıs olsun. tadavınız sonuçlandıkktan sonra heyet raporu alınız devalı rapor ve çok ıyı bı tazmınat alacaksınız dır. bız yıllardır bu ışın ıçındeyız ve tarfık ve ıs kazaların abakmaktayız. 40 gun içınde tazmınatınızı çıkartıp hesabınıza yatıyo paranız pek ınandırıcı elmıye bılır ama gerçek bunlar çun ku bız sırket olarak devlet hazınsıne baglıyız bız parayı hazıneden alıyoz sonrada hazıne suçludan parayı alıyo. eger nolmal mahkeme açarsanız mahkemenız 5 yıl surer ve bı suru mahkeme ve avukat parası harcarsınız bunlara gerek yok en kısa surede paramı almak ıstıyorum dıyıyosanız 0xxx arayınız hıç bı uçret talep etmıyoruzzzz

Tekerlekli Sandalye