Işe girersem evde bakım maaşı kesilir mi

Sevda karakiraz

Üye
Üye
Merhaba ben birşey sormak istiyorum benim oğlum engelli yüzde 92 engelli evde bakim parasi da aliyorum ama ise girmek istiyorum ise girersem evde bakım parasi kesilir mi yardımcı olursanız çok sevinirim

SM-J510FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesilir sevda hanım. bakım maaşı bakıma muhtaç kişinin bakımının aksatılmadan yapılması için verilir. siz işe girince bakıma muhtaç kişinin bakımı aksayacağından kurum maaşınızı keser.

Birdal

Üye
Üye
Kesilir sevda hanım. bakım maaşı bakıma muhtaç kişinin bakımının aksatılmadan yapılması için verilir. siz işe girince bakıma muhtaç kişinin bakımı aksayacağından kurum maaşınızı keser.
Merhaba halil bey
Yaklaşık üç ay önce gelir kriterini aştığımız için bakicımın aylığı kesilmişti yaptığım itiraz ve aylık gelirin düşmesi sonuç verdi bugün eve denetlemeye geldiler bir yada iki ay içinde sonuç beli olur dediler
Sorum şu bakıcı aylığı gelire dahil ediliyormu

SM-G530F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Soruyu tam anlayamadım. bakıcı aylığı gelire dahil olurmu derken, alınacak bakım maaşı miktarı gelire dahil edilmez.

rüyam

Üye
Üye
Bu konuda bende destek olayım benim eşimde %80 oranında engelli bakım maaşı alıyorduk ve ben bakıcı olarak çalışıyordum bu çalışmayı da evde iş olarak gösteriyordum yani evimdeyim ve kendimi sigortalı gösteriyorum dedim verdiginiz maaş bu bir hastahaneye gittigimizde sigorta olmadığı için böyle böyle ödeme alıyorlar devletin verdiği parayla ihtiyaç mı karşılayalım yoksa hastane parası mı karşılayalım dedim heyet mantıklı dedi bende kesinti olmadı ve maaş bodrosunu da her yenilemede veriyorum sosyal hizmetlere

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ahmet34

Üye
Üye
keşke her engellıye şartsız maaş baglansa ıyı olurdu,20 yasında cocuk işe gırıp dugun parası bırıktırmek ıstese maas kesılır,eldekı parayı eve harcasa dugun parası bırıkmez

orcunaral

Üye
Üye
Merhaba ben birşey sormak istiyorum benim oğlum engelli yüzde 92 engelli evde bakim parasi da aliyorum ama ise girmek istiyorum ise girersem evde bakım parasi kesilir mi yardımcı olursanız çok sevinirim

Evde bakima muhtac varken işemi girilirr muhtacakim kim kim bakacak ya yapmayin ne olur boyle seyler 1300 az parami allah askina

Sevda karakiraz

Üye
Üye
Evde bakima muhtac varken işemi girilirr muhtacakim kim kim bakacak ya yapmayin ne olur boyle seyler 1300 az parami allah askina

Peki siz tek 1300 maaş ile 3 çocuk ile ev gecindirebilirmisiniz şayet ben geçinemiyorum oyuzden de ise girmek istedim sadece bilgi amaclı sordum kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez

orcunaral

Üye
Üye
Peki siz tek 1300 maaş ile 3 çocuk ile ev gecindirebilirmisiniz şayet ben geçinemiyorum oyuzden de ise girmek istedim sadece bilgi amaclı sordum kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez

Ozaman bizde girseydik işe ben 8 sene eşime baktim o paryla baktm engeli ayligi+ bakim ayligi = saten 2000 tl yapiyo asgari ucret gibi neden gecinilmesin ki belediye destegide var bunun yaninda yiyecek yardimi komur yardimi bizlere veriyolar hepsiniz toplarsak 2500 asiyo zaten daha bu devletimiz ne yapsin bide işemi soksun bizleri

Sevda karakiraz

Üye
Üye
Ozaman bizde girseydik işe ben 8 sene eşime baktim o paryla baktm engeli ayligi+ bakim ayligi = saten 2000 tl yapiyo asgari ucret gibi neden gecinilmesin ki belediye destegide var bunun yaninda yiyecek yardimi komur yardimi bizlere veriyolar hepsiniz toplarsak 2500 asiyo zaten daha bu devletimiz ne yapsin bide işemi soksun bizleri
Ben hiç bir hakdan yararlanmıyorum sadece evde bakım maaşı alıyorum dediginiz yardımların hiç birini almıyorum belediye desteğine müracaat ettim kabul edilmedi Kimseye de muhtaç olmamak için ise girmeyi düşünüyorum ama diyorum ya kimse kimsenin neler çektiğini bilemez neyse kapatalim bu konuyu ben fikir almak için yazdım mübarek sizde resmen yargıladınız olsun diyim ne diyim ki başka

orcunaral

Üye
Üye
Ben hiç bir hakdan yararlanmıyorum sadece evde bakım maaşı alıyorum dediginiz yardımların hiç birini almıyorum belediye desteğine müracaat ettim kabul edilmedi Kimseye de muhtaç olmamak için ise girmeyi düşünüyorum ama diyorum ya kimse kimsenin neler çektiğini bilemez neyse kapatalim bu konuyu ben fikir almak için yazdım mübarek sizde resmen yargıladınız olsun diyim ne diyim ki başka

Ben sizi yargilamiyorum duzeni soyledim sadece demekki kiriterlere uymuyo bagzi seyler

rüyam

Üye
Üye
Şuan bakım ücreti 1100 lira değil mi hala bu ayda 1100 alınacak başka yardım alamayan bir insan nasıl geçinebilir ki 500 kira verse aylık 400 mutfak masrafı verse şu şartlarda 400 de çok zor da 200 elektrik su odese oldu 1100 zaten hani bunun yakacagı giyeceği günlük ekmeği suyu peyniri zeytini Allah herkesin yardımcısı olsun

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye