işe ilk giriş %40 simdi %88 raporluyum nezaman emekli olabilirim

ben hemofili a hastasıyım 2005 yılında bi fabrikada 14 gün ssk girirşim var ama o dönem % 40 raporum vardı sonrasında 2010 yılına kadar çalışamadım 2010 ekim ayından itibaren ssk yatıyor % 88 rapor aldım sürekli ibareli var. vergi indirimim 2011 yılında alındı ve şuan 1000 günüm var nezaman emekli olurum malülen veya normal yardımcı olursanız sevinirim

ispatlayabilirseniz bu durumunuzu 10 yıl ve 1800 gün prim ile 2015 de emeklisiniz.
yok ispatlayamazsanız 15 yıl ve 3600 gün primle 2020 yılında emeklisiniz...

Gün ve primlerden biri eksik ise emekliliğiniz işleme konmaz.

ispatlayabilirseniz bu durumunuzu 10 yıl ve 1800 gün prim ile 2015 de emeklisiniz.
yok ispatlayamazsanız 15 yıl ve 3600 gün primle 2020 yılında emeklisiniz...

Gün ve primlerden biri eksik ise emekliliğiniz işleme konmaz.

Cok tesekkur ederim bisey daha sorucam malulen emekli olma ile diger 3600 ile arasindaki fark nedir malulen olsam ne avantaji var veya 3600 u tamamlayip emekli olsam malulen emekli olup her yil kontrole mi gitmem gerekiyor

Fazla bir fark yok aslında vergi indiriminden faydalanabilirseniz normal emekli olursunuz .
Emekli olduktan sonra sgk primi yatırarak açalışmaya devam edebilirsiniz.
Malülen emeklilikte tekrar çalışamassınız çalışmanız halinde emekli maaşınız kesilir.

Sizin %88 sürekli engelli raporum var vergi indirimim 2011 de başaladı demişsiniz
Sizin vergi indiriminiz %88 ise 1. dereceye girer ve isen beyin yazdığı açıklamaya göre emekli olursunuz.

05-08-2003 --- 30-09-2008 yılları arasında ssk başlangıcınız var olduğu için

1.derec %80 ve üsttü ise ----15 yıl 3600 günle
2.derece%60-79 arasında ise ----18 yıl 4000 günle
3.derece%40-59 arasında ise-----20 yıl 4400 günle emekli olabilirsiniz.

Malülen emekli olduğunuz yani %40--59 arası sgklı işe başalayıp sonrasında %60 ve üzeri işgücü kayıp oranı bir raporla malüül emekli statüsünde emekli olduğunuzda son verilen raporun sürekkli olup olmamasıyla ilgili bir durum süreli bir raporsa tekrar istenebilir.

Ben suan zaten cok zor durumda yim sagligim pek iyi degil 2015 i bekliyeyim ben ozaman cok sagolun arkadaslar verdiginiz bilgiler icin

Malul emekli çalışmakla zorlanıyorsan ol dicem. Engelli emeklilik ise normal emeklinin engelli verisyonu...

Herkese engelli emeklilik tavsiye ediyorum gerci malül emekliler sonradan çalışamıyor. ikincisi maaş azda olsa farkediyor.

Geri