İşgücü kayıp oranım %32. İş kur bu oranla bir işe giremeyeceğimi söyledi..?

by_cezali

Üye
Üye
selam

geçirmiş olduğum iş kazasından dolayı.%32 iş gücü kaybı oranı aldım. fakat daha elime ankaradan maluliyet dairesinden evrak gelmedi

.ben karşıyaka sosyal güvenlik merkezinden bilgisayar çıktısı olarak öğrendim durumumu. 3 gün önce iş kurdan davetiye geldi bugün gittim.bana %32 nin bana iş anlamında birşey vermeyeceğini istihdam edilemeyeceğimi memur söyledi. daha sonra bizi farklı bir hastahaneye sevk edebileceğini söyledi. yarın tarihli alsancak devlet hastahanesi yada tepecik hastahanesi hangisini istersiniz dendi.
bizde ulaşım daha kolay diye alsancak devlet hastahanesini istedik

.şimdi öğrenmek istediğim elimize maluliyet dairesinden sonuç gelmemişken işkurun sevki üzerine gittiğimiz hastahanede olaki bize daha fazla oran çıkar ise yani ankaranın vermiş olduğundan fazlası ankaranın verdiği karar bozulurm u ve işkurun bizi yaptığı sevk prosedür olarak doğru mu (çünkü bize il sağlık müdürlüğüne itiraz edebileceğimiz söylenmişti bu forumlarda)

yardımlarınızı bekliyorum

İskender Durgun

Üye
Üye
Sizin almış olduğunuz oran ( %32) iş gücü kaybıdır. İşkurun istediği oran ise özürlülük oranıdır. İkisi farklıdır. İşkurun yaptığı sevk doğrudur.

Ayrıca işgücü kaybı oranına şikayetinizi İl sağlık Müdürlüğüne yapamazsınız. Bağlı olduğunuz SGK' na yapacaksınız.

NOT: Benim iş gücü kayıp oranım %100, Özürlülük oranım ise %94 dür. İkisi ayrı şeylerdir.

by_cezali

Üye
Üye
gideceğimiz hastahaneden verilecek oran ne olması gerekiyorki işkur bana herhangi bir kurumda istihdam sağlayabilsin?

İskender Durgun

Üye
Üye
En az %40 özürlülük oranı verirlerse, özürlülere sağlanan istihdamdan faydalanabilirsiniz...

volkqn

Üye
Üye
en az % 40 olması lazım

gece prensi

Üye
Üye
selam arkadaşlar ne kadar acı dimi ama yüzde 40 barajı önümüze dayatılar ama işde vermiyorlar benim raporum yüzde 37 yani iş yok sana ne yaparsan yap bizim sorunumuz değil diyorlar benim 2 tane çocugum var tamam şuan çalışıyorum ama yarın ne olacaz belli degil benim gibi raporu yüzde 40 altında kalan arkadaşlar acaba iş bulup çalışamıyorsa nasıl geçinecekler ben aslında şunu diyorum arkadaşlar barajın altında kalan arkadaşlara da iş bulmak zorunda olması lazım işkur öyle bir çalışma yapılıp en azından dayanacak bir kapısı olması lazım yoksa sonu ne olur bilmem Allah herkesin yardımcısı olsunn..

Tekerlekli Sandalye