İşgücü Piyasasının Engelliler Açısından Analizi Projesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İşgücü Piyasasının Engelliler Açısından Analizi Projesi 27 Şubat 2013 Çarşamba günü saat 10.00’da düzenlenen bir tanıtım programı ile kamuoyuna sunulacak.

APWSDCLLKDWVLLJJPEME.jpg

Türkiye genelinde engelli istihdamı alanında işverenlerin yaklaşımlarını, sorun ve b...eklentilerini araştırmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “İşgücü Piyasasının Engelliler Açısından Analizi Projesi” adlı bir araştırma projesi gerçekleştirildi. “İşgücü Piyasasının Engelliler Açısından Analizi Projesi” kapsamında, ülke genelinde 50 ve daha fazla işçi çalıştıran, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işverenlerin, engelli istihdamına bakışları, engelli istihdamına yönelik tutumları, ihtiyaç duydukları meslekler ve bu mesleklerde engelli çalıştırmaya ilişkin düşünceleri, engellileri istihdam etme sürecindeki beklentileri sorunları ve çözüm önerileri araştırıldı. Türkiye çapında 2573 işyeri üzerinden yürütülen saha çalışmasında işveren ya da işveren temsilcilerinden yüz-yüze görüşme tekniği ile derlendi. Proje kapsamında Türkiye genelinde 50 veya daha fazla işçi çalıştıran 1628 özel sektör yetkilisi ile görüşüldü.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Aylin Çitçi’nin açılış konuşmasıyla başlayacak olan “İşgücü Piyasasının Engelliler Açısından Analizi Projesi” Tanıtım Toplantısı’nda proje yürütücüleri Prof. Dr. Metin Özuğurlu ve Doç. Dr. Nihal Mamatoğlu tarafından proje kapsamında yapılan araştırmalarının sonuçlarının sunumları yapılacak.

Tanıtım Programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Müsteşar Yardımcısı Gazi Alataş'ın, İşgücü Piyasasının Engelliler Açısından Analizi Projesi’nin sonuçları ve elde edilen çıkarımlardan faydalanılarak Bakanlık ve Genel Müdürlük tarafından başlatılan çalışmaları paylaşacağı kapanış konuşması ile sona erecek.

Tekerlekli Sandalye