İshalin Doğal Tedavisi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bendeki Spastik Kolon (İBS) hastalığı nedeniyle zaman zaman bağırsaklarımda bozulmalar oluyor ve bir kaç gün süren ishallerim oluyor. Spastik kolon hastalığının bugün tıbbi bir tedavisi yok. Bazı ilaçlar ve uygulanan diyet hastalığı hafifletmeye yönelik sadece. Tıbbi bir devasi olmadığını bildiğim için bitkisel bir tedavisi varmı diye araştırırken, PROF DR İbrahim Saracoğlu'lunun bu konuya dair araştırma tedavi yöntemlerinin olduğunu öğrendim.

Uzun uğraşlar sonucu telefonda kendisine ulaşarak konuşma imkanı buldum. Kendisi bana IBS'ye karşı bir kür önereceğini ama bunu yapmadan önce bağırsak düzenini öğrenmek adına bir hafta boyunca karanfil yutmamı söyledi. Bu aralar debreşen hastalığım nedeniyle sık sık ishale düşüyordum. Karanfil yutmaya başladıktan sonra bıçak gibi kesildi. Kendisiyle tekrar konuştuğumda karanfilin ishalin önlenmesinde mucuzevi bir etkisi olduğunu söyledi. Zaten bende deneyerek bunu bizzat öğrenmiş oldum. Bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için ishale karşı doğal bir tedavi yöntemi olan karanfilin nasıl kullanılacağını anlatayım.

Öğleden önce (yeme saatinize göre sabah kahvaltısından 1-2 saat sonra) 9 adet karanfil ortadan ikiye kırılarak bir bardak suyla içilir. 3-4 saat sonra aynı işlem tekrarlanır. Bunu yaparken miğdenizin boş olması gerekiyor. Aynı zamanda bu şekilde kullanılan karanfilin müthiş bir gaz giderici etkisi bulunuyor.

Karanfil kullanımdan sonra hocayla tekrar görüşüp spastik kolon için kür tedavisine başlayacağız. O konuya dair tecrübelerimide aktarmaya devam edeceğim.

Not: Burada yazılanlar kişisel bir deneyip olup hekim önerisi değildir. 2 günden fazla süren ishallerde mutlaka dr'a müracaat ediniz. Zira ishaliniz herhangi bir mikrobik nedenden dolayı oluyorsa bu tedavi yöntemi işe yaramayabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tekrardan merhaba, bir haftalık karanfil uygulamasında gayet iyi sonuçlar aldım. Bugün bir önceki hafta sözleştiğimiz gibi değerli hocam PROF DR İbrahim Adnan Saracoğlu'ile tekrardan telefonla görüştük. Kendisine durumu anlattım. Karanfil uygulamasına bundan sonraki hafta günde bir defaya ondan sonrada iki günde bire düşürmemi, bir ay sonrada kendisine tekrardan alo dememi istedi.

Karanfil tedavisi uygulamasını bir ay uzatmasının sebebi elinde bitkisel ürün kalmayışı imiş. Bana çok iyi gelen karanfil uygulamasını bir ay uzatıp daha sonra bana önereceği bitkisel kürü deneyeceğim. O konuya dair görüş ve deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim. Konuşmamız sırasında kendisine uyguladığım karanfil tedavisi hakkındaki görüşlerimi web sitemizde yazmak istediğim, bunun içinde izin istediğimde "tabiki yazabilirsin bilgi gizlenmemeli" deyip bu konuya dair özellikle internet sitelerinde kendisi hakkında yapılan yalan yanlış yorumlardan müzdarip olduğunu belirtti. Konuşmamız bu minvalde sona erdi.

Tamda burada, sayın ibrahim saracoğlu hakkında bir kaç kelam etme ihtiyacı duyuyorum. Bilenler bilir kendisi "tüm dünyada tanınmış" çok saygın bir bilim adamıdır. Genetiği değiştirilmiş organizma ve tohumlar hakkında yaptığı uyarılır belliki bir takım çevreleri ciddi manada rahatsız etmiş. Bu nedenle kendisine saldırılar artarak devam ediyor. Karşına aldığı kişiler milyar dolarlık şirketler. Tek başına milyar dolarlık şirketler ve güç odaklarına karşı mücadele eden sayın saracoğluna buradan seslenerek yılmamasını ve verdiği bu onurlu mücadeleyi sonuna kadar devam ettirmesi gerektiğini belirtiyorum.

Saracoğlu gibi kendisini insanlığın hizmetine adamış saygın bilim adamları dünyanın başka ülkelerinde baş tacı edilirken ne yazık ki canım türkiye'de kıymeti bilinmiyor. Elbetteki sayın saracoğlu'na atılan iftiraların (bu iftira ve yıpratmalara fazla girmek istemiyorum.) onu bilenler tarafından bir kıymeti harbiyesi yoktur. Ancak sinek küçük ama miğde bulandırıyor derler ya işte o misal.

Her neyse bunları bi kenara bırakıp karanfil uygulamasına bir ay daha devam edelim. :)

Prof Dr İbrahim Adnan Saracoğlu'nun resmi web sitesi: Prof. Dr.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Karanfil tedavisinin iyi sonuçlar vermesine sevindim. Umarım dahada iyi olur. Bilgilendirmelerinden dolayı Sayın Saraçoğluna teşekkür ederiz.

Tekerlekli Sandalye